Edge Computing: הטקטיקה להניע את העתיד

/
/
/
65 Views

מחשוב קצה מוכר כמהפכה של המסגרת אשר ממוקמת קרוב יותר למקור הנתונים. המשתמשים אינם צריכים עוד להסתמך על הענן ומרכזי הנתונים שלו כדי לאסוף את כל המידע הנדרש. ענן הוא יישום מחשוב שבו למשתמשים יש גישה למחשבים שונים, יישומי תוכנה ומידע הקשור ל-IT דרך האינטרנט ממרכזי נתונים שונים דרך חיבור רשת. הוא משמש כיום להזנת נתונים למערכות הענן. הנתונים שנאספים ממשאבים מקוונים, כגון מכשירי האינטרנט של הדברים (IoT), נארזים לעיבוד ולאחר מכן מנותחים בקצה לפני שהנתונים נשלחים לענן או למרכזי הנתונים שלו. האינטרנט של הדברים שימושי לאיסוף נתונים מכיוון שזו מערכת המחברת ויוצרת מזהים ייחודיים עבור מכונות דיגיטליות, חפצים, מכשירי מחשוב, בעלי חיים ואנשים. הנתונים המאוחסנים בתוך המזהים הייחודיים מועברים לאחר מכן דרך רשת ללא צורך באינטראקציה בין אדם לאדם או בין אדם למחשב.

יתרונות ממחשוב Edge

ישנם יתרונות רבים שמשתמש יכול לקבל עם השימוש במחשוב קצה. שימוש במחשוב קצה מספק למשתמשים ביצועים משופרים של היישומים הזמינים. האפליקציות מסוגלות להשיג רמות חביון נמוכות יותר בקצה מחשוב הקצה, דבר שענן ומרכזי נתונים אינם עומדים בו. באופן דומה, משתמשים יכולים לרכוש ניתוח נתונים בזמן אמת ממכשיר מקומי שנמצא ליד המקור שלו. בשל כך, זמן העיבוד של המשתמש פוחת מאחר והנתונים אינם חייבים להישלח לענן או למרכזי נתונים.

כמו כן, תעבורת הרשת מצטמצמת מכיוון שלא משתמשים יותר ברשת בודדת להעברת מידע לענן או למרכזי נתונים. לכל מקור במחשוב יש רשת משלו קרובה יותר למקור שלו מה שמפחית באופן דרסטי את התעבורה.

יתר על כן, רק הנתונים שיש לנתח מועברים. כמו כן, שימוש במחשוב קצה מקטין את הוצאות התפעול של ענן ומרכזי הנתונים. זה רק דורש ניהול של המכשירים המקומיים הקטנים יותר, שעלותו נמוכה בהרבה. זה גם עוזר במהלך חיבור לקוי ולסירוגין דרך IoT מכיוון שהוא לא מצריך קישוריות לעיבוד והעברת נתונים. ניתן לקבל החלטות ללא חיבור מבלי להמתין לפקודה ממקום אחר. זה מקטין את זמן הנסיעה ואת אובדן הזמן. באופן דומה, זה מספק למשתמשים יותר אבטחה ואמינות מכיוון שהנתונים מועברים קרוב יותר לקצה דרך התקני קצה. מכיוון שהנתונים מועברים ללא הפרעות של ענן או מרכזי נתונים, פחות נתונים מאוחסנים מה שמקשה על ההאקרים לפרוץ.

קוקה, למשל, משתמשת כיום במכשירי מחשוב קצה במכונות האוטומטיות והמכשירים שלה, אשר משתמשת בנתוני המכירות המועברים של הלקוחות מהקצה כדי ליצור 100 שילובים שונים של משקאות בהתאם לפופולריות של המשקאות המוגזים והלא מוגזים בקרב הלקוחות. ניתן להבין בקלות את התנהגות הלקוחות והמגמות בעזרת נתוני הקצה אשר מגבירים את היעילות והשביעות רצון במתן מענה לצרכי הלקוחות ודרישותיהם.

פרויקטים עתידיים עם Edge Computing

פאלו אלטו, עיר בקליפורניה, משקיעה כעת בפרויקט IoT עם שימוש במחשוב קצה. העירייה יוצרת כעת תוכנית שבה חיישן מקום חניה יודיע לנהגים על זמינות מקומות החניה. טכנולוגיית חניה חכמה זו תפחית את זיהום האוויר ואת עומס התנועה עקב ניהול טוב יותר של השטחים הזמינים. כמו כן, חברת AT&T, חברת טלקומוניקציה, נמצאת בתהליך של שימוש במחשוב קצה ליצירת יישומים חדשים של שירותי 5G של יחידה מוגדלת. זמן אחזור של אלפיות שנייה ספרתי ומהירות מהירה יותר. AT&T השיקה לאחרונה אזור בדיקת מחשוב קצה המאפשר להם לבדוק רשתות עם אחזור נמוך כדי לשפר את חווית המשתמש של מציאות מדומה ורבודה, מכוניות בנהיגה עצמית ומזל"טים. זה יעזור עוד יותר עם השינוי של המכוניות האוטונומיות. בעזרת מחשוב קצה, המכוניות יוכלו לעבד ולזהות דפוסים בתוך הנתונים שנשמרו על ידי החיישנים. הנתונים השמורים ייסגרו גם לרכבים מה שיקצר את זמן קבלת ההחלטה.

סיכום:

השינוי החדש ב-Internet of Things (IoT) מחזיר את המחשוב לשימוש ברשתות מקומיות והתקנים חכמים באמצעות מחשוב קצה. הניתוח של הנתונים שנאספו ליד המקור שלו הוא שינוי עמוק עבור למידת מכונה. בשל הקרבה למקורו, היתרון המתאפשר למשתמשים בו הוא מזעור זמן ההשהיה. הנתונים לא חייבים להישלח ולנתח בענן; ובכך להקטין את ההשהיה מה שמגביר עוד יותר את קבלת ההחלטות. זה גם מפחית את העלות של העברת נתונים ברשת וניהול שרתים מרכזיים יקרים. כל נתונים בימינו הם חיוניים ובעלי ערך רב מכיוון שארגונים מונעי נתונים מתקדמים במהירות. זה עוד תומך בארגונים אלה על ידי מתן דפוסים ותובנות שזוהו. למרות שמחשוב קצה עדיין מתפתח, עכשיו זה הזמן הנכון לצלול לתוך מחשוב קצה ולגשת ליתרונותיו.

לקריאת בלוגים נוספים, בקר https://www.budventure.technology/blog/Source by Darshit Shah

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved