שיווק דיגיטלי ועליית הפרסום המקוון

/
/
/
56 Views

"עתיד הפרסום הוא האינטרנט" – ביל גייטס

נחשב בין האנשים החכמים ביותר בחיים, ביל גייטס לא יכול היה לנסח דברים בצורה יותר ברורה. שיווק דיגיטלי לקח את תחום השיווק עצמו לכיוון שרבים לא ראו להגיע לפני זמן מה. הנוכחות בכל מקום של מכשירי אינטרנט וקישוריות מדיה חברתית הפכה את התחום הזה לעסקי הפרסום הכרחי של היום.

בהתחלה, זה נראה רעיון קל מספיק. הקידום של מוצרים ושירותים באינטרנט באמצעות שיתוף עמית לעמית ואסטרטגיות אחרות נראה פשוט מספיק להבנה, אך קשה לשמצה ליישום.

לפני התעמקות בטכניקות ואסטרטגיות, השאלה היא- מהו שיווק דיגיטלי?

היסודות של שיווק דיגיטלי

שיווק של כל מוצר או שירות במדיום דיגיטלי נקרא שיווק דיגיטלי. המדיום יכול להיות מחשבים, טלפונים ניידים, טאבלטים או אפילו אייפודים.

יש סיבה לכך ששיווק כזה גבר על הפרסום המסורתי. בטלוויזיות ובשלטי חוצות, הפרסום הוא חד-סטרי. ללקוחות אין פלטפורמה לתקשר עם יצרנים וחברות עצמן. הפער הזה בתקשורת נמחק על ידי האינטרנט.

פלטפורמות מקוונות המוכרות מוצרים כמו אמזון ופליפקארט מדרגות מוצרים על סמך דירוגי צרכנים ומאפשרות ללקוחות לתת חוות דעת מעמיקה על המוצר המדובר. זה יוצר קו ישיר של תקשורת בין צרכנים ליצרנים שכן האחרונים מסוגלים לתפוס את מה שהראשון באמת צריך.

אסטרטגיות וטכניקות

כפי שצוין לעיל, שיווק דיגיטלי עשוי להיראות פשוט אך כרוך בכמות גדולה של תכנון. כמה טכניקות המשמשות את האנשים כדי להגביר את הנראות המקוונת של אתר מוזכרות להלן:

1. אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO): זוהי קבוצה של קווים מנחים שנקבעו על ידי מנועי חיפוש, אשר אם עוקבים אחריהם, מביאים למיקום גבוה יותר של אתר בדירוג עמודי חיפוש (SERP). הנחיות אלו כוללות גורמים כמו צפיפות מילות מפתח, קישורים חוזרים, סמכות תחום וכו'.

2. שיווק במנועי חיפוש (SEM): למרות ש-SEO הוא תת-קבוצה של SEM, מומחים רבים משתמשים ב-SEM בזמן שהם מדברים על פרסום בתשלום באינטרנט. כדי לקבל דירוג גבוה יותר במנועי החיפוש, חברות רוכשות לרוב מילות מפתח מסוימות במנועי חיפוש. SEM עוסק רק בתוצאות בתשלום בעוד ש-SEO עוסק בתוצאות ללא תשלום ואורגניות.

3. שיווק ברשתות חברתיות: כשראיתי חלק מהקהל המקוון באתרי מדיה חברתית, יצירת תוכנית שיווק מוצקה במדיה חברתית הפכה חיונית לאסטרטגיות שיווק דיגיטליות של חברות. שימוש בפוסטים טרנדיים ומיקוד לקבוצות ספציפיות של אנשים באינטרנט שעשויים להרגיש מעוניינים במוצר שמציעה חברה הם רק כמה דרכים לקדם מוצרים במדיה החברתית.

מורשת השיווק הדיגיטלי

אמנם אי אפשר להכחיש את החשיבות של המדיה הדיגיטלית, אבל יבוא זמן שבו חברות יצטרכו לשנות את הגישה שלהן שוב. שיווק הוא תחום מאוד דינמי. בהתחשב באופי האורגני של הקהל באינטרנט, ניתן להניח שהגל יתהפך בקרוב. האם השיווק הדיגיטלי בוחר לשחות או לטבוע נותר לראות.Source by Gauravv Verma

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved