רשת סיבים DWDM – משמעות ויתרונות

/
/
/
32 Views

המאמר הבא דן במה היא רשת סיבים DWDM וכיצד היא הועילה לא רק לעסקים אלא גם לספקי שירותי טלפון ואינטרנט.

רשת סיבים DWDM או ריבוי חלוקת אורך גל צפופה היא טכנולוגיה אופטית המפרידה בין האור בסיב אופטי כדי להגדיל את רוחב הפס על פני חוזק הסיבים האופטיים הנוכחיים, שגורמת להעברה מהירה יותר של נתונים. לפעמים הוא משמש גם כדי להפוך את מערכת הסיבים האופטיים לאבטחה יותר. הוא מפצל את קו הסיבים האופטיים ל-32, 64 או 128 אורות או אורכי גל רב צבעוניים.

כל צבע ברשת סיבים DWDM הוא תחנה פרטית הפועלת בקצב של 2.5Gbit לשנייה או 10Gbit/sec או 40Gbit/sec. לדוגמה, אם אור הסיבים מחולק ל-16 ערוצים, שכל אחד מהם פועל בקצב נתונים של 40Gbit/sec, אז יש סה"כ 640Gbit/sec (40Gbit/sec x 16). זהו המצב בפועל במקרה של קישורי תקשורת סיבים אופטיים למרחקים ארוכים. ברשת סיבים צפופה, תעלות אורך הגל מוגבלות למדי אך קרובות זו לזו. נעשה שימוש נרחב ב-DWDM עבור רצועת ה-1550nm במטרה להשפיע על הפוטנציאלים של מגברי סיבים מסוממים מסוג Erbium (EDFA).

הפיתוח של רשת סיבים DWDM הוביל לעלייה פתאומית בקיבולת ההולכה. כעת, כמות המידע שניתן להעביר דרך כבלי הסיבים עלתה עד כדי כך שיש שפע יתר של קיבולת זמינה. על ידי הקטנת הפער בין אורכי הגל, למשל ב-50GHz או 25GHz, ניתן להוציא יותר מטכנולוגיית DWDM. כך, ניתן להגדיל את מספר אורכי הגל פי שניים או אפילו פי שלושה על ידי הספקים. פשוט על ידי ארגון מחדש או שדרוג של התקני המסוף והחזרים הקיימים, ניתן לשדרג את הקישורים מקיבולת אחת לאחרת. לפיכך, אין צורך לשפר או לשחזר את משאבי הסיבים המונחים מתחת לאדמה.

היתרונות של רשת סיבים DWDM בעסקים הם:

• מאפשר הרחבה מהירה של קיבולת קיימת בקווים קיימים.

• זה חוסך את הזמן, העלות והמאמץ של הנחת סיבים חדשים.

• אין דרישה להחלפה או העלאת הדרגה של מערכות קיימות.

• מפחית עלויות בטווח הארוך יותר מכיוון שקיבולת סיבים גבוהה יותר זמינה בקלות ואין צורך בהדרגה.

• DWDM מאפשר תקשורת נתונים מהירה יותר אשר בתורה מאפשרת למערכות להפעיל את הרשתות שלהן טוב יותר ומהיר יותר.

לפיכך, רשת הסיבים DWDM מספקת את התשתית הנדרשת כדי לתמוך בטכנולוגיות קיימות ובתוך כך עם קיבולת רוחב פס בלתי מוגבלת. הוא מספק משאבים משולבים בעלי יכולת לעמוד בדרישות הטלקומוניקציה ההולכות וגדלות.

רשת סיבים DWDM באמת שיפרה את תעשיית הטלקומוניקציה. בעזרת סיבי DWDM הם יכולים לעמוד בקצב הצרכים ההולכים וגדלים של אנשים מבלי שהם יצטרכו לחדש כל הזמן את הממסרים והמשאבים שלהם מונחים מתחת לאדמה.Source by George Yee

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved