רשת אלחוטית – שלבים לשיתוף חיבור לאינטרנט

/
/
/
33 Views

במאמר קודם, דנתי מדוע אתה עשוי למצוא את זה מועיל לשתף חיבור אינטרנט אחד בין מספר משתמשים בבית או במשרד שלך. מאמר זה יתבסס על כך ויתאר שיטות שבאמצעותן ניתן להשיג שיתוף זה בחיבור לאינטרנט.

במאמר הקודם שלי, ציינתי שיש מספר אפשרויות שעומדות בפניך בכל הנוגע לשיטות חיבור לאינטרנט. לצורך מאמר זה, 'פס רחב' יכלול באופן כללי את כל שיטות הגישה למעט חיוג.

לאחר שחקרתם את אפשרויות החיבור לאינטרנט במהירות גבוהה, מחיר וזמינות, אני אצא מתוך הנחה שקיבלתם את החומרה וההתקנה של אותו שירות הושלמה על ידי הספק או שהתקנתם את החיבור בעצמכם. החיבור נבדק והפעולה אומתה.

יש לך בחירה בין שתי דרכים לשתף את חיבור האינטרנט המהיר הזה בין המשתמשים ברשת הביתית שלך:

שיתוף חיבור לאינטרנט – זוהי אפשרות תוכנה. מערכות ההפעלה Windows ו-Mac OSx מספקות ומקלות על שיתוף חיבור לאינטרנט. טכניקה זו פועלת בכך שמחשב יחיד מחובר ישירות לחיבור הפס הרחב לאינטרנט. מערכת ההפעלה פועלת אז כמו בקר תעבורת רשת המאפשר חיבור למחשב זה ממספר משתמשים ברשת. אמנם בהחלט לא החיסרון היחיד, החיסרון הגדול ביותר של יצירת רשת בעיצוב זה הוא שהמחשב הראשי (זה המחובר לחיבור הפס הרחב) חייב תמיד להישאר מופעל על מנת שכל משתמש אחר יוכל לגשת לאינטרנט. כמו כן, שיטת חיבור זו מחייבת שבמחשב ראשי זה יותקנו שני כרטיסי מתאמי רשת Ethernet – האחד עבור חיבור הפס הרחב, השני למחשב השני ברשת. אם ברצונך לקבל יותר מחיבור אחד אחר, תצטרך מתג רשת או נקודת גישה אחרת לרשת.

נתב – בתצורה זו, הוא מוגדר ונשלט בחומרה. זו, לדעתי, הקלה ביותר והתצורה שהגיונית ביותר. בתצורה זו, במקום שמחשב יהיה מחובר למכשיר הפס הרחב לאינטרנט המהיר, אתה מחבר נתב. נתב זה פועל ובקר התעבורה. כל משתמשי המחשב ונקודות הגישה מתחברים ישירות למכשיר זה וכולם מחוברים לרשת כדי לחלוק באופן שווה (נקרא peer-to-peer) את הגישה לאינטרנט וכל משאבי רשת אחרים כגון שרתי קבצים, מדפסות וקבצים זה של זה. נתב זה יכול להיות חיבור Ethernet חוט קשיח או אלחוטי…או שניהם.

בהתחשב בכאבי הראש וחוסר היעילות של העיצוב הראשון והמחירים הנמוכים של החומרה הדרושים לאפשרות השנייה, זה לא פשוט עבורי. כשחושבים על בזבוז החשמל של שמירה על מחשב יחיד דולק כל הזמן לעומת ההשקעה החד-פעמית של חומרת הנתב, זה רק הגיוני כלכלי (ואקולוגי!) ללכת בכיוון הזה.

כל תצורה תאפשר לכל המחשב לגשת לאינטרנט מכתובת יחידה (IP). זה נעשה באמצעות תרגום כתובות רשת (NAT) המסופק על ידי נתב NAT. כמעט כל הנתבים מספקים את התרגום הזה. המשמעות היא שלכל מכשיר בצד הביתי של חיבור האינטרנט תוקצה כתובת IP משלו לרשת בעוד שהרשת שלך נתפסת מהעולם החיצוני ככתובת IP יחידה (שהוקצתה לך על ידי ספק האינטרנט המהיר שלך). במילים אחרות, לא משנה כמה מחשבים יש לך ברשת, כולם יראו כאחד מהעולם החיצון.

תכונה זו מספקת מידה של אבטחה עבור הרשת שלך והמחשבים המחוברים מכיוון ש'האקרים' מבחוץ אינם יכולים 'לראות' כל מחשב או כתובתו.

אבל עוד על אבטחת רשת אלחוטית במאמר עתידי….Source by Jeff Runyon

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved