רווחת האינטרנט של הדברים

/
/
/
86 Views

האינטרנט של הדברים התקדם מחיבור של מערכות מיקרו-אלקטרו-מכניות, טכנולוגיות אלחוטיות, שירותי מיקרו ואינטרנט. התכנסות זו סייעה בקריעת קירות הממגורה בין הטכנולוגיה התפעולית וטכנולוגיית המידע, ומאפשרת נתונים לא מובנים שנוצרו על ידי מכונה לניתוח התובנות המניעות שיפורים. ה-IoT פשוט: הכל עוסק בחיבור מכשירים דרך האינטרנט, לאפשר להם לדבר איתנו, עם האפליקציות ואחד עם השני.

בשנתיים האחרונות דובר רבות על החיישנים, המצלמות והמכשירים האחרים שיחברו באופן אקספוננציאלי באינטרנט של הדברים (IoT). וכן, הכמות העצומה של פוטנציאל ההכנסה במונחים של טריליוני דולרים של ערך כלכלי שחושבים שיצמחו ממנו. למרות שהעתיד של ה-IoT עשוי להיות מרגש, אך חלק ניכר מהמסרים בתעשייה עברו מעל לראשיהם של אנשים שאינם מבינים דבר ב-IoT. ואנשים אלה מפעילים מפעלים, חברות ועסקים והם גם אחראים על פריסת הפתרונות מבוססי ה-IoT. המשקיעים תוהים לראות את המדינה ולחשוב מה באמת אמיתי, ומהו החזון המהיר של העתיד מבוסס ה-IoT של תעשיות בעתיד הקרוב.

במהלך השנים האחרונות, ארגונים ברחבי העולם החלו לגלות עניין בטכנולוגיית IoT. ארגונים תעשייתיים קונבנציונליים מצליחים לשנות את תהליכי הייצור המיושנים. כמו כן, כל המכלול של סטארטאפים חדשניים צעירים מגדירים מחדש את התפיסות וההנחות הישנות. זה מבטיח שהיתרונות של טכנולוגיית ה-IoT לא ירחיקו אותה בהרבה מהתרחיש הנוכחי. זה מיושם עכשיו תוך כדי תנועה.

לפי דיווחים, עד סוף השנה, 2008 מספר 'דברים' היו מחוברים לאינטרנט מאשר אנשים בלבד כמשתמשי האינטרנט. כמו כן, ההערכה היא שעד סוף שנת 2020, הספירה תעלה הרבה. מספר הדברים המחוברים ישירות לאינטרנט יגיע ל-50 מיליארד בקירוב. ההערכה היא שהרווחים הכוללים כתוצאה ממהלך מהיר זה יעמדו על כ-19 טריליון דולר. העידן יראה חיסכון עצום בעלויות מה-IoT במהלך העשור הקרוב.

הרעיון של בתים מחוברים יהפוך לתורם מרכזי באינטרנט של הדברים. חוקרים אומרים שעד סוף שנת 2019, חברות עשויות להביא לשוק כ-1.9 מיליארד מכשירים ביתיים המחוברים לאינטרנט. זה יוסיף כ-490 מיליארד דולר להכנסות שלהם. ענקיות הטכנולוגיה כמו גוגל וסמסונג כבר שחקניות מוכרות בשוק. גוגל ביצעה בהצלחה עסקה לרכישת יצרנית התרמוסטטים החכמים Nest Labs תמורת 3.2 מיליארד דולר בשנת 2015. בנוסף, סמסונג רכשה את חברת ה-IoT SmartThings תמורת עסקה בשווי 200 מיליון דולר.

נכון לעכשיו, יש לנו מעט מאוד מכשירים חכמים בשימוש בחיי היום יום שלנו. רבים ממכשירי ה-IoT החכמים אינם נמצאים בשימוש מעשי בבתים או בטלפונים שלנו. רוב הטכנולוגיות החכמות ומכשירי ה-IoT נמצאים בשימוש במפעלים, חברות וארגוני בריאות. אבל, המחקר מגלה שעד סוף שנת 2025, שווי השימוש העולמי בטכנולוגיית IoT יעלה ל-6.2 טריליון דולר. ותעשיית הבריאות תחלק את האחוז הגבוה ביותר בה. ההערכה היא שתעשיית הבריאות תתרום לכ-2.5 טריליון דולר ותעשיית הייצור תרוויח כ-2.3 טריליון דולר.

האם אתה תוהה כיצד חברות הטכנולוגיה הללו יעלו על המהלך ויתחילו בכונן ה-IoT? המחקר אומר שהרעיון הבסיסי צריך להיות להתחיל עם פרויקט קטן ומוגדר שישפר את היכולת והפרודוקטיביות בתהליכים הקיימים כיום. ארגונים קטנים וגדולים רבים נקטו צעדים כדי להיכנס לטרנד ה-IoT והצליחו בדרך.

הנה כמה טיפים שיעזרו להוביל חברה למסע ה-IoT.

• עסק מקושר

קחו בחשבון את יצרנית האופנועים האמריקאית האיקונית הארלי דיווידסון. מתגלה שרק על ידי חיבור הפעולות והציוד העיקריים בתהליך הייצור שלהם באחת מהרשתות שלהם, העלתה הארלי-דיווידסון את התפוקה שלה בכ-80%. היא צמצמה את מחזור הבנייה שלה לפי הזמנה ממשך של 18 חודשים לשבועיים בלבד, ובכך הגדילה את הרווח הכולל שלה בכמעט 3%-4%.

• גישה מרחוק

חברת חלב הודית החלה לצפות במקפיאים בחנויות הגלידה שלה מגישה מרחוק, נתנה התראות במהלך תקלות כמו הפסקות חשמל. החברה ניתחה והגיעה למסקנה כי תוך חודש היא מימשה החזר ותשואה של פי חמישה על השקעתה בפועל בפרק זמן של 13 חודשים.

• ניתוח חזוי

ענקית הטלקום סיסקו השתמשה בחיישנים ובתוכנות ניתוח אנרגיה במפעלים התעשייתיים שלה והפחיתה את צריכת האנרגיה שלה בכמעט 15% עד 20%.

• הגנה חזויה

ריו טינטו, חברת כרייה עולמית, מעסיקה חיישנים כדי לצפות במצב כלי הרכב שלה, לזהות את דרישות התחזוקה בזמן, לפני שהיא תהפוך לבעיות, ומצליחה לחסוך 2 מיליון דולר ביום למקרה שתימנע תקלה.

ההזדמנויות שמציע ה-IoT בתחומים שונים, הן:

• הזדמנויות סחר חדשות ותזרים הכנסה

ה-IoT מבטיח פעולות מקושרות הקשורות. למשל שקול את אנכית הדפסת תלת מימד. אלה הם התאמה אישית והתאמה אישית המונית לכל היבט אפשרי של העסק.

• דגמי טרייד חדשים

ה-IoT מאפשר לעסקים המייצרים ציוד להשתמש במודלים עסקיים מוכווני שירות. חברות ייצור כמו Fanuc, יצרנית הציוד התעשייתי היפנית, מסוגלת להציע שירותי ניטור, ניתוח ותחזוקה חזוי מרחוק בעלויות נמוכות בהרבה והקטנת זמן הפעולה, על ידי איסוף נתונים מהמכשירים המותקנים באתר הלקוח שלה.

• מבנים עסקיים חדשים

ברוב התעשיות הקונבנציונליות, צרכנים בדרך כלל בחרו בספק אחד בודד כדי לקבל פתרון מלא מקצה לקצה המשתמש בטכנולוגיות סגורות קנייניות. אבל, היום, ה-IoT מציע תכונות כמו גמישות, עלות-תועלת וזמן יציאה פחות לשוק. בנוסף, היתרונות הללו מניעים שינוי אדיר לעבר מודלים עסקיים המבוססים על טכנולוגיה פתוחה. כתוצאה מכך, כל משתתף מציע את היכולות הטובות ביותר כדי לאפשר פתרון IoT שלם עבור הצרכנים הפוטנציאליים שלו.

• הצעות ערך חדשות לצרכנים

ה-IoT מסייע לחברות להציע חוויות רלוונטיות-יתר חדשות ללקוחותיהן. הם מספקים פתרונות הרבה יותר מהירים ומדויקים מאי פעם. קחו בחשבון את המספר ההולך וגדל של הזמנות מתנות לחג שבוצעו בקניות מקוונות רק באירוע כמו "יום שני שחור". ה-IoT מגביר את קצב כל תהליך ההגשמה, החל מביצוע ההזמנה ועד ביצוע המשלוח.

הרובוטים המחוברים ותגיות ה-Radio Frequency Identification בחדרי המלאי מגבירים את מהירות האיסוף והאריזה של הפריטים שהוזמנו בצורה מדויקת יותר. מערכות התחזוקה המונעת בזמן אמת עוזרות לעגלות המשלוחים לארוז ולהתחיל לפעול. החיישנים כמו חיישני Telematic עוזרים במעקב אחר הטמפרטורה והלחות במהלך התהליך המלא. לפיכך, אתה יכול לעקוב אחר ההזמנה שלך בכל עת עד שהיא מגיעה לפתח ביתך, לנהל את האספקה ​​בזמן של הסחורה שהזמנת, וגם לראות שהדברים מגיעים אליך במצב מושלם.

בשורה התחתונה

להתאים את עצמו לטכנולוגיה או למה שאנו מכנים אינטרנט של הדברים זה לא רק עניין של כסף, דבר או מקום. זהו מעבר גדול מהגישה המסורתית לחיים. המגמה למודרניזציה של העולם לעבר הטכנולוגיה החכמה ותפיסת ה-IoT תביא מקום להשקת מוצרים חדשים ושירותים חדשים בשוק. צופים כי האינטרנט של הדברים יהיה אחד הטרנדים הטכנולוגיים הגדולים ביותר בכל הזמנים. הטכנולוגיה תעניק היקף והזדמנות עצומים בשנים הקרובות.Source by Arvind Kumar

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved