פתיחה לאינטרנט של הדברים

/
/
/
78 Views

לא מזמן הסברתי איך האינטרנט עובד לאזרח ותיק בהשקת אפליקציית e-business שהתקיימה לאחרונה.

הצלחתי להסביר שהאינטרנט הוא רשת עולמית של מחשבים, המכונה הרשת העולמית, או ה-www וזהו האוסף של מיליוני מחשבים מרחוק, המספקים דפי אינטרנט שמוצגים במחשבים.

עכשיו זה לבד לא יביא למשתמש גישה לאינטרנט. לפני שניתן לקבל תוכן מספק שירותי אינטרנט, קבוצה של פרוטוקולים מקצה לקצה (פרוטוקול אינטרנט) יש להקים בשני הקצוות. המחשב האישי או המכשיר הנייד (נמען) ושרת www (ספק)

אז, המשכתי ואמרתי שכאשר אתה מתכוון לבקר בכל אתר שמתארח בפומבי, בשורת הכתובת של יישום דפדפן האינטרנט, אתה מצהיר על מזהה הפרוטוקול, שהוא פרוטוקול העברת ההיפרטקסט מה שנקרא http:// ואחריו www ואז שם הדומיין שהוא שם האתר שמסתיים ב-a.com,.biz,.org או כל אחר. המבנה של כתובת האתר הוא מה שמכונה מאתר המשאבים האחיד. (כתובת אתר). אם כתובת זו תקפה לשרת מרוחק המתארח באינטרנט, הדפים המבוקשים ייטענו תוך שניות.

ראוי לציין שיצירת חיבור לגישה לאינטרנט קשורה בעיקר לפרוטוקולים ברמות שונות של חיבור מקצה לקצה, אז די לומר שקיימת סבירות גבוהה שאתר שאתה מבקר בו לא יוכל להציג עקב הפרה בפרוטוקול אינטרנט אחד או רבים.

עם הופעת האינטרנט בשנות ה-90 ועד תחילת שנות ה-2000 היו מגבלות של גישה לאינטרנט למשתמש הקצה רק באמצעות המחשבים האישיים והמחשבים הניידים, אך המונופול הזה נשבר עם התפתחות פרוטוקול הגישה האלחוטית (WAP) אשר הותאם על ידי ספקי שירותים ניידים בתחילת שנת 2000.

זהו הפיתוח שהוליד משטר משוכלל יותר של מכשירי טלפון תוך זמן קצר עם לידתה של טכנולוגיית ה-WAP המטורפת, הפרוטוקול הופסק בהדרגה ב-5 השנים הראשונות, WAP כבר לא היה הפרוטוקול המועדף עבור מכשירים מתפתחים כאשר רוחב הפס הפך למעשה לסטרימינג אינטראקטיבי עם פיתוח פרוטוקולי אינטרנט ניידים מהירים אמינים יותר בזרם.

רק קצת יותר מעשור וחצי, ואנו רואים תרבות דיגיטלית סוחפת שבה מכשירי חשמל ביתיים, גאדג'טים של סגנון חיים ואלקטרוניקה מתכלה נמצאים בתחרות הדוקה עם מכשירים ניידים מסורתיים דרך מרחב האינטרנט. החל ממשקפי שמש של Pens, ביגוד, מכשירי טלוויזיה, כמעט כל מכשיר ומכשיר אחר מוכנים לאינטרנט ומוליד זהות חדשה כמכשירים חכמים.

הופעת המכשירים החכמים והעיצוב מחדש של האלמנטים המסורתיים שלנו היא מה שמסומן בתקופה האחרונה בתור האינטרנט של הדברים (IoT). נשמע כמו אינטרנט של הכל לכלי מטבח ושם נורות ליבון מהונדסות מחדש עם דיודה פולטת אור חכמה יותר או LED אורגנית מתקדמת יותר מסוגלת לקיים אינטראקציה חכמה עם מכשירים אחרים ברשת באופן אלחוטי.

גרטנר אומרת שבית טיפוסי יכול להכיל יותר מ-500 מכשירים חכמים עד שנת 2022, שעשויים לכלול ארונות בגדים וכיור מים. ואלה יכולים להיות הבית הבסיסי ביותר ובדוח קשור, הון עתק Tech, צופה כי תעבורת הסלולר העולמית תגדל פי שמונה במהלך ארבע השנים הקרובות, ותגיע ל-30.6 אקס-בייט מדי חודש עד 2020 עקב פיצוץ ה-IoT ומה שמעניין הוא העובדה שמשתמש סמארטפון ממוצע כיום צורך כ-1.4 GB של נתונים מדי חודש. זה צפוי לגדול לממוצע של 8.9 GB.

ה-IoT משפיע על משק הבית הממוצע ועל ההתנהגות של הצרכן הכללי בכלל ובכל מקום בו אתה מוצא את עצמך בעקיפין בפרדיגמת הטכנולוגיה, יש המון סיכויים והזדמנויות שניתן למקסם את היתרונות של החברה הכללית.

תעשיית הצרכנות מניעה פרדיגמה בסיסית באופן שבו משתמשים מקיימים אינטראקציה והתאמה אישית של מכשירים על ידי העברת כמויות קטנות של נתונים מהתקנים אלה בפונקציונליות הניטור, השליטה והחישה הטבועה בהם.

51% מאוכלוסיית העולם בשנת 2017 הם תושבי עידן ה-Zettabyte שבו מעריכים שאנו מגיעים לצריכת נתונים של 1.2 זטה-בייט או 1.2 מיליארד טרה-בייט.

הצהרה נועזת של המנכ"ל לשעבר של CISCO, ג'ון צ'יימברס, קובעת שיהיו 50 מיליארד מכשירים מקוונים בתוך 5 שנים.

ייתכן שזו לא הערכה נפוחה, בהתחשב בעובדה שאפליקציית פייסבוק לבדה צורכת קצב יומי של 600 טרה-בייט של נתונים מאינטראקציות של משתמשים.

היו"ר הבכיר של גוגל, אריק שמידט, חשף נתון מדהים הקובע שאנו יוצרים ביומיים מידע רב כמו שעשינו משחר האדם ועד 2003.

בעולם 8.4 מיליארד דברים יהיו מחוברים לאינטרנט של הדברים בשנת 2017 על פי דו"ח גרטנר, והוא ממשיך וקובע ש-5 מיליארד מהם יהיו מכשירי חשמל לצרכן בלבד.

ככל שיש לנו יותר דברים מחוברים, כך עלייתה של כלכלת הנתונים ועד כמה ניתן לבנות מידע לשיפור החיים ולמודרניזציה של התרבות.

IoT נפטר מהתלות שלנו בהליכים ידניים ועם מסגרת קישוריות, שיתוף ידע וגישה למידע הם כל כך חיוניים ורק עניין של זמן, יהיה צורך לאכוף תקני איכות נתונים של מידע כדי שיותר דברים יהיו מחוברים. תאימות לאיכות נתונים.

עניין חיוני בממד ה-IoT הוא איסוף ואחסון של נתונים על ידי ציוד רפואי המחובר כדי לשתף בצורה מאובטחת את ההיסטוריה הרפואית והמחקר הרפואי של המטופל בין יועצים ומחקר רפואי.

מעבר למכשירי רכב מנועיים וצרכניים שעושים גלים ב-IoT, שיא הפרדיגמה יתרחש בעתיד הקרוב שבו "דברים" כמו המודיאליזה, מאווררים, סטטוסקופים, סולם משקל יהפכו לאינטליגנטיים ביכולות איסוף הנתונים והאחסון שלהם בענן. שיפור כולל של מחקר הבריאות ומהירות אספקת הבריאות.Source by David Nii-Noi Mensah

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved