סיסמאות או ביטוי סיסמה? הגנה על הקניין הרוחני שלך

/
/
/
23 Views

נאמר רבות על התיאוריה של הגנת סיסמאות לקבצים, התחברות למחשב וגישה אחרת לרשת. בעבר השתמשנו בשילוב של אותיות, תווים מיוחדים וטכניקות אחרות כדי לנסות ולמנוע גישה לא רצויה או לא מורשית למחשבים, למשאבים ולרשתות שלנו. צצה תיאוריה חדשה על סיסמאות שעשויה לעזור לנו לזכור את קודי הגישה שלנו, להיות מאובטחים יותר, ובאופן כללי להרחיק האקרים וגנבים מהרשתות שלנו.

סיסמה היא שילוב של מילים, אותיות ותווים מיוחדים שרק המשתמש יודע, המאפשרים גישה למחשב או למשאבי מידע אחרים. כבני אדם יש לנו מספר רב של קודים ומספרים שעלינו לזכור בכל יום – כמו נעילת המפתחות בכניסות לדירה שלנו, מספרי זיהוי לאומיים, מספרי רישיון רכב או תג, מספרי טלפון – זוהי חבילה גדולה ומבלבלת של פריטים. אנחנו צריכים לשנן.

כאשר בוחרים סיסמה חדשה או קוד גישה לגישה למערכת ממוחשבת, רובנו מבינים עד כמה קשה לזכור קודים מורכבים, וכך אנו בוחרים משהו שכבר ידוע לנו, כמו שמות, ימי הולדת, מזהים לאומיים ועוד. פריטים ידועים, ולאחר מכן הצב מספר או תו לפני השם או המספר מתוך מחשבה שהם בטוחים. זה קל להבנה, מכיוון שלרובנו פשוט אין יכולת לזכור באופן מיידי מספר רב של קודים מורכבים.

במקרה הכי גרוע אנחנו פשוט רושמים את הקוד המורכב על פיסת נייר, ומשאירים אותו בשולחן, בכיס שלנו, או במקרים רבים מודבק על חזית צג המחשב שלנו.

עם זאת, להאקר זה הופך את הגישה לרשת או למחשב שלך להרבה יותר קלה, מכיוון שהם בדרך כלל צריכים ללמוד עליך רק כמה דברים ולהוסיף כמה מספרים לחזית או לסוף של הנתונים האישיים שלך – תתפלאו באיזו תדירות זה מעניק גישה למחשבים ולרשתות. הוסיפו כמה "כלי עזר לפיצוח" טובים בחבילת הכלים של ההאקר, ותוכלו להבין את האיום.

ביטויי סיסמה הם מושג שיעזור לנו ליצור אמצעי הגנה בטוחים יותר, קלים לזכור, להגנה על משאבי המחשב והרשת שלנו. ביטוי סיסמה הוא מבחר של מילים ו/או מספרים באורך של 15 תווים או יותר, וקל לנו לזכור אותם. כמה דוגמאות לביטויי מעבר טובים הם:

את igotodalaieejday

היא בעלת השיער היפה

הגלישה בהוואי מעולה

לדברי מארק מינסי, יועץ אבטחה ידוע, ביטוי מעבר של 15 תווים ידרוש תוכנית לפיצוח את המספר הבא של חישובים כדי לנסות לשבור משפט מעבר של 15 תווים:

o 15 אותיות קטנות = 1,677,259,342,285,725,925,376 אפשרויות

o נסה מיליון בשנייה, ייקח 531,855 מאות שנים לשבור את הקוד

כפי שאתה יכול לראות, זוהי רמת אבטחה טובה למדי עבור המשאב שלך.

דאגה נוספת לגבי סיסמאות היא אם אתה שוכח או מאבד את הסיסמה, ומשתמש בכלי שירות כמו מערכת הקבצים ההצפנת של מיקרוסופט (EFS), אתה מסתכן באובדן כל הגישה לקבצים החשובים שלך אם אתה דורש איפוס חומרה של הסיסמה שלך. כל הקבצים המוצפנים של EFS מקושרים לפרופיל ההתחברות שלך, כלומר אם אתה מצפין ספריה או קובץ עם EFS, ואתה מבצע איפוס חומרה במחשב שלך, הקבצים והספריות האלה יאבדו לנצח.

עבור משתמשי Microsoft Windows אתה יכול כעת להשתמש גם ברווחים בתוך ביטוי הסיסמה שלך, אולם לא היינו ממליצים להטמיע רווחים בביטוי הסיסמה שלך, שכן זה למעשה מאפשר לקרקר גישה טובה יותר לקבל את הקוד שלך – זה עשוי לעזור להם לפצח אותו בעוד 100,000 שנים במקום 250,000!Source by John Savageau

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved