סוגים ותקנים עבור קישורי RF מיקרוגל

/
/
/
64 Views

עם הופעתו, ועכשיו התפשטותם של קישורי RF אלחוטיים, אתה כמעט אף פעם לא נמצא במיקום שבו אינך יכול להתחבר לאינטרנט. ישנם שלושה סוגים עיקריים של קישורי RF אלחוטיים, לא כולל תחנות רדיו ורשתות טלוויזיה. אלה מחולקים לסוגי הציוד המסוגלים להתחבר אליהם וכוללים סלולר, Wi-Fi ובלוטות'. שיטות שידור יכולות לכלול אנטנות מותקנות במגדל, צלחות מיקרוגל ומקלטי משדר קטנים שולחניים.

סוגי קישורי RF אלחוטיים

Wi-Fi, Bluetooth וסלולר הם שלושת הסוגים העיקריים של מערכות קישור מבוססות תדרי רדיו אלחוטיים. מערכות סלולריות מיועדות כמובן לטלפונים סלולריים ומתאמים המבוססים על סלולר. Wi-Fi, בין אם הוא חלק מרשת מקומית, מטרופולינית או אלחוטית, תומך במכשירים התומכים ב-Wi-Fi כגון מחשבים ניידים, כמה עוזרים דיגיטליים אישיים וטלפונים סלולריים מתקדמים יותר. קישורי RF המבוססים על טכנולוגיית Bluetooth מאפשרים למכשירים התומכים ב-Bluetooth כגון טלפונים סלולריים, מחשבי כף יד ומחברות להתחבר לאינטראנט או לאינטרנט. ערים רבות מספקות גישה לאינטרנט באמצעות רשת מטרופולין מבוססת Wi-Fi לכל מי שנמצא במיקום שבו ניתן לקבל את אות ה-Wi-Fi בעוצמה מספקת.

סטנדרטים מעורבים

קישורי RF אלחוטיים מבוססים על תקנים בינלאומיים השולטים בהיבטים שונים של מבנה הקישור. לדוגמה, רוב המכשירים התומכים ב-Wi-Fi, משתמשים בציוד המיועד לעבוד עם תקני 802.11 G או N. תקן זה מסדיר מפרטים כגון התדר המשמש לשידור וקבלה, פרוטוקולי תקשורת, אבטחה וחוזק האות של המשדר. רוב המערכות הסלולריות הן רשתות מבוססות דור שלישי או רביעי, הפועלות בתקן Global System for Mobile Communications. עם האנטנות הנכונות, שני סוגי המערכות הללו יכולות לפעול על פני מרחקים גדולים למדי. Bluetooth היא טכנולוגיה לטווח קצר המצויינת לשמירה על סנכרון של מכשירים ניידים עם מחשבים ביתיים או משרדיים.

סוגי אנטנות המשמשות בקישורי RF אלחוטיים

בעצם, כמעט כל דבר שמוליך חשמל יכול לשמש כאנטנה. עם זאת, אנטנות בפועל מותאמות כדי לספק תוצאות שידור וקבלה טובות יותר. מערכות סלולריות הפועלות למרחקים גדולים יותר משתמשות בדרך כלל באנטנה בסגנון חלת דבש המותקנת על מגדלים גבוהים כדי להשיג את הטווח הגדול ביותר. עם זאת, ישנן גם אנטנות מחזירות סלולריות המיועדות לשמש בתוך מבנים המורכבים על התקרה ואינם גדולים בהרבה מעכבר מחשב. אנטנות Wi-Fi המשמשות בנקודות גישה ונתבים בתוך מבנים עשויות מגומי עם חוט בפנים ואורכן בין 6 ל-8 אינץ' וקוטרם כשליש אינץ'. אנטנות Wi-Fi המשמשות בחוץ הן תרנים גבוהים המורכבים במגדל להפצת אותות רחבה, או אנטנות מיקרוגל לשידור וקליטה של ​​אותות בקו ראייה. אלה משמשים בדרך כלל כדי לאפשר לרשתות בשני מבנים לתקשר זו עם זו ללא הפרעות ובאופן חצי מאובטח. מתאמי USB Bluetooth בדרך כלל אינם גדולים מתמונה ממוזערת.

שמירה על אבטחת קישורי RF אלחוטיים

אם החברה שלך משתמשת בקישורי RF ברשת שלה, אבטחת נתונים צריכה להיות שיקול חשוב. לכל אחד מסוגי המערכות בהן נעשה שימוש יש אבטחה מובנית. Wi-Fi ו-Bluetooth משתמשים בפרוטוקולי אבטחה כגון פרוטוקול גישה אלחוטית, פרוטוקול הצפנה אלחוטי ואימות קוד סיסמה. עם אבטחה מבוססת WAP ו-WEP, המשתמשים צריכים לדעת את שם הרשת האלחוטית שאליה הם מתחברים וכן קוד גישה או מפתח הצפנה. שם הרשת חייב להיות ידוע לפני שמשתמש הקצה יוכל לנסות להתחבר אליה. קוד הגישה או מפתח ההצפנה נשלחים במהלך תהליך לחיצת היד והאימות. עם בלוטות', ברגע ששני מכשירים "מגלים" זה את זה, המכשיר שיזם את החיבור חייב לשלוח את קוד הסיסמה המתאים (בדרך כלל מספר ארבע ספרות) למכשיר שאליו מחוברים.

קישור RF אלחוטי מוגדר ומנוצל כהלכה יכול לספק אינטגרציה חלקה עבור רשתות ארגוניות, לספק חיבורים בין מכשירים ניידים ושולחניים.Source by Wayne Connors

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved