ניטור ציוד רפואי

/
/
/
18 Views

ניטור ציוד רפואי מתייחס ללכידה, הקלטה ושידור של תמונות מציוד רפואי כגון אולטרסאונד, רנטגן, קרדיוגרמה או כל מכשיר ניטור אחר. ככל שהציוד הרפואי המודרני הופך לממוחשב, למעשה כל המכשירים המיוצרים כיום מצוידים ביציאת פלט לצג חיצוני. פלט זה מסופק בדרך כלל בצורה של פלט VGA.

על מנת להקליט, לשדר או לנטר את הפלט מרחוק (המכונה גם רפואה טלפונית), נדרש מכשיר ל"גשר" בין פלט ה-VGA של הציוד הרפואי לאינטרנט או לרשת (LAN). ברוב המקרים, יש להשתמש בחוטף מסגרת בפלט VGA. תופס פריים פועל על ידי לכידת פלט ה-VGA האנלוגי והמרתו לפורמט דיגיטלי הניתן לקריאה על ידי מחשב.

רוב התקני לכידת VGA המסורתיים ממירים את אות ה-VGA ל-USB. במקרים כאלה, יש צורך להשתמש גם במחשב חיצוני על מנת לדחוס את זרם הווידאו ולשלוח אותו לאינטרנט. תופסי פריימים מודרניים, כולל VGA2Ethernet, משמיטים את השימוש במחשב חיצוני ומסוגלים לדחוס את תמונות המקור והווידאו תוך כדי תנועה ולשלוח אותם דרך רשת באמצעות ממשק הרשת הנפוץ RJ45.

ניכרים היתרונות בשימוש בחוטף VGA ברשת לניטור ציוד רפואי. קודם כל, זה הופך להיות אפשרי לא רק לנטר את תמונות הציוד הרפואי מרחוק אלא גם לשמור את התמונות הללו במחשב חיצוני לסקירה עתידית או למטרות חינוכיות. יתר על כן, תופס המסגרת יכול לשלוח את התמונות מהמכשיר הרפואי למיקום חיצוני מאובטח, וכתוצאה מכך פתרון לאחסון נתונים מאובטח.

מכיוון שגודלו של תופס מסגרת שווה ערך לזה של ספר קטן בכריכה רכה, הם ניידים ולעתים קרובות משתמשים בהם ברפואה טלפונית. באמצעות התקני לכידת וידאו, חובשים ניידים מסוגלים להעביר את התמונות מהמכשירים הרפואיים שלהם ישירות לרופאים ומומחים מוסמכים בבתי חולים, וכתוצאה מכך למדידה מהירה ויעילה של רווחתו של המטופל.

ככל שהטכנולוגיה הרפואית תתקדם, נתחיל לראות עוד יותר תופסי פריימים מתוחכמים ובעלי יכולת עבודה סינכרונית עם ציוד רפואי כדי לספק למטופל ולרופאים פתרון ניטור יעיל וקל לשימוש.Source by Sonya Blade

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved