מה זה VoIP ואיך זה עובד

/
/
/
24 Views

מבוא

הדרך בה אנו מבצעים שיחות טלפון משתנה. למעשה בהרבה נסיבות דברים כבר השתנו. קחו למשל שיחות למרחקים ארוכים, ספקי שירות רבים כבר משתמשים בטכנולוגיה הנקראת Voice Over IP או בקיצור VOIP. אם מעולם לא שמעתם על VOIP לפני כן, המאמר הבא ישנה את הדרך בה אתם חושבים על כמה שיחות טלפון למרחקים מבוצעים כעת, ועל האופן שבו כל שיחות הטלפון יתבצעו בעתיד. Voice Over IP (VOIP) היא שיטה להפיכת אותות אודיו אנלוגיים לנתונים דיגיטליים שניתן להעביר דרך האינטרנט.

אתם אולי שואלים את עצמכם איך זה שימושי. טוב תחשוב על זה כמה שניות. אם אפשר להפוך אותות אנלוגיים לנתונים דיגיטליים, אז VOIP יכול להפוך חיבור אינטרנט סטנדרטי לשיטה לביצוע שיחות טלפון בכל מקום בעולם כמעט בחינם, למעט עמלת שירות האינטרנט שלך, מה שמאפשר לך לעקוף את חברות הטלפונים לחלוטין.

Voice Over IP (VOIP) הוא בעל פוטנציאל לחולל מהפכה מוחלטת באופן שבו פועלות מערכות הטלפון בעולם. ישנם ספקי שירותי VOIP רבים שקיימים כבר זמן מה, והם גדלים בהתמדה. כעת מפעילי התקשורת המובילים בעולם מתעוררים לאפשרויות האינסופיות של הטכנולוגיה החדשה הזו, מקימים מרכזי שיחות VOIP ברחבי העולם ומקדמים את המכירות של מערכות טלפון Voice Over IP.

להתקשר

עם מערכות טלפון VOIP ניתן לבצע שיחה באחת משלוש דרכים:

ATA (שער) – הדרך הפשוטה ביותר לבצע שיחת טלפון VOIP היא באמצעות שימוש במתאם ATA (מתאם טלפון אנלוגי) הנקרא לפעמים שערים. מכשירים אלה מאפשרים לך לעשות שימוש בטלפונים האנלוגיים הסטנדרטיים הקיימים שלך. אתה פשוט מחבר את השפופרת הרגילה שלך ל-ATA (שער) ואז מחבר את ה-ATA למחשב שלך או לחיבור האינטרנט שלך, מה שמאפשר לך לבצע שיחות VOIP. ATA לוקח את האות האנלוגי מהטלפון הרגיל שלך והופך אותו לאות דיגיטלי שמוכן לשידור דרך האינטרנט. חלק מה-ATA's (שערים) מגיעים עם תוכנה נוספת שנטענת על מחשב מארח, ומאפשרת לך להגדיר אותו עבור VOIP בצורה מדויקת.

טלפונים IP – מכשירים אלה נראים בדיוק כמו מכשירים רגילים. יש להם מחבר RJ 45 Ethernet במקום מחברי RJ 11 הסטנדרטיים. לטלפונים האלה יש את כל התוכנה והחומרה הדרושים לטיפול בשיחות VOIP שכבר מובנות בהם. הם מתחברים ישירות לנתב שלך, ומספקים כניסה מהירה וחסכונית מאוד לעולם ה-Voice Over IP.

מחשב למחשב – זוהי הדרך הקלה ביותר לעשות שימוש בטכנולוגיית VOIP. ישנן חברות רבות המציעות תוכנה חסכונית שבה אתה יכול להשתמש עבור סוג זה של VOIP. בדרך כלל החיוב היחיד שאתה משלם הוא החיוב החודשי מספק שירותי האינטרנט שלך, אפילו עבור שיחות למרחקים ארוכים. כל מה שצריך זה מיקרופון, רמקולים, כרטיס קול מתאים וחיבור לאינטרנט מהיר.

רוב הסיכויים שכבר ביצעת שיחת VOIP אפילו מבלי ששמת לב. חברות הטלפון הגדולות כבר משתמשות ב-VOIP כדי לנתב אלפי שיחות למרחקים ארוכים דרך מתג מעגלים לתוך שער IP. זה מתקבל על ידי שער בקצה השני ואז מנותב למתג מעגל מקומי אחר. יותר ויותר חברות מתקינות מערכות טלפון VOIP, והטכנולוגיה תגדל ותגדל עד שתמצא את דרכה לכל עסק ומשק בית ברחבי העולם.

תכונות VoIP

מכיוון שעם VOIP אתה יכול לבצע שיחות מכל מקום שיש לך גישה לחיבור פס רחב, משתמשים יכולים לקחת איתם את טלפונים ה-IP או ATA שלהם לטיולים ועדיין יש להם גישה למה שהוא בעצם הטלפון הביתי שלהם.

יש אנשים שמשתמשים ב-softphone כדי לגשת לשירות ה-VOIP שלהם. softphone הוא יישום תוכנה שפותח במיוחד המעמיס את שירות ה-VOIP על המחשב השולחני או הנייד שלך. לחלקם אפילו יש ממשק על המסך שנראה כמו טלפון מסורתי. יישומי softphone אלה מאפשרים לך לבצע שיחות VOIP מהמחשב הנייד שלך; בכל מקום בעולם יש לך גישה לחיבור פס רחב.

רוב חברות הטלפון המסורתיות מחייבות אותך עבור תכונות נוספות שמתווספות לחשבון שלך. עם ספקי שירותי VOIP אלה מגיעים בדרך כלל כסטנדרט. תכונות כגון:

1. זיהוי מתקשר

2. שיחה ממתינה

3. העברת שיחות

4. חיוג חוזר

5. החזרה

6. חיוג תלת כיווני

חלק מספקי שירותי VOIP מציעים גם תכונות מתקדמות של סינון שיחות. תכונות נוספות אלה מאפשרות לך להחליט כיצד שיחות למספר מסוים מטופלות על ידי שימוש בפרטי זיהוי מתקשר. הם מאפשרים לך:

1. העבירו את השיחה למספר מסוים

2. שלח את השיחה ישירות לתא הקולי

3. תן למתקשר אות תפוס

4. הפעל הודעת "לא בשירות".

שירותי VOIP רבים מאפשרים לך גם לבדוק את הדואר הקולי שלך דרך האינטרנט או לצרף הודעות למייל שנשלח למחשב או ל-PDA שלך. עדיף לבדוק עם ספקי מערכות טלפון VOIP ומפעילי שירותים בדיוק אילו תכונות הם מציעים שכן מחירי החבילות והשירותים משתנים מאוד.

ישנם יתרונות רבים אחרים לחיסכון בעלויות הנובעים מרשת מערכת טלפון VOIP יעילה. עבור מנהלי הרשת, מערכת טלפון VOIP פירושה שיש להם רק רשת אחת לתחזק במקום שתיים. גם הניידות של מערכת הטלפון פשוטה מאוד. הסיבה לכך היא שרוב מערכות טלפון ה-VOIP ניתנות להגדרה באמצעות ממשק אינטרנט, אשר יכול להיות מנוהל על ידי מנהל הרשת. תהליך ה-MAC (העברה, הוספה, שינוי) נעשה הרבה יותר קל, ולא תצטרכו להתקשר למערכת/ספק השירות שלכם עבור כל MAC שתבצעו. כל זה אומר עלויות שוטפות נמוכות יותר עבור החברה שלך.

חיסכון נוסף בעלויות עבור חברות שמטמיעות מערכת VOIP הוא, מכיוון שמשרדים מרובים, לא משנה היכן הם נמצאים בעולם מחוברים בצורה חלקה, הם יכולים לשתף רבות מהתכונות ש-VOIP יכול להציע, כגון:

1. פקידת קבלה אחת בודדת

2. מתקנים לדיילת רכב

3. מערכת תא קולי

בחירת מערכת טלפון VOIP

אם החלטת שמערכת טלפון VOIP היא הצעד הנכון עבור החברה שלך, בשלב הבא עליך לקבוע איזה מציוד הטלפון הקיים שלך תוכל לשמור. החיסכון הפוטנציאלי בעלויות שניתן לעשות באמצעות כל ציוד דיגיטלי קיים הוא עצום. מערכות טלפון דיגיטליות רבות יכולות להיות מופעלות IP באמצעות תוספות חומרה קטנות ושדרוגי תוכנה.

כשאתה מחפש מערכות פוטנציאליות אתה צריך להיות בטוח בתכונות שהן מספקות כסטנדרט ואשר הן תוספות עלות אופציונליות. אתה גם צריך להיות בטוח במה בדיוק כלול במערכת. ספקים רבים טוענים שהם כוללים את כל מה שאתה צריך, אך רכיבים סטנדרטיים יכולים להשתנות מחברה אחת לאחרת. אז אתה צריך לוודא שאתה משווה מערכות מקבילות כאשר אתה ניגש לספקים פוטנציאליים.

תצטרך גם לברר לגבי התאימות של ציוד קיים. הטכנולוגיה המשמשת במערכות VOIP רבות עשויה להשפיע על היישום של כל חומרת טלפון קיימת.

כמו כן, יהיה עליך לוודא שכל התקנים כגון מכשירי פקס, מעבדי כרטיסי אשראי ומערכות אבטחה וכו' יוכלו להשתלב במערכת הטלפון ה-VOIP החדשה שלך. עליך להודיע ​​לכל ספק פוטנציאלי על מכשירים כאלה כדי שיוכל לספק לך מערכת טלפון מתאימה לדרישות שלך.

לבסוף, אל תנסה לחסוך כסף על ידי רכישת מערכות VOIP משומשות. זכרו ש-VOIP היא טכנולוגיה חדשה, כך שגם הציוד של השנים האחרונות מיושן. כמו כן עלות ההתקנה עדיין תחול בין אם המערכת חדשה או יד שנייה, ועלויות השירות עשויות אף להיות גבוהות יותר עקב בעיות אמינות. במילים פשוטות, זה פשוט לא שווה את הטרחה, העלויות המשניות הגבוהות יותר ימחקו כל חיסכון פוטנציאלי.

תודה שקראת,

ג'ייסוןSource by Jason Morris

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved