מה ההבדל בין שירות PRI ל-T1?

/
/
/
46 Views

לאחרונה, אולי שמעתם הרבה על שירותי T1 PRI, אבל מה הם בדיוק? ניתן להסביר את T1 PRI בצורה הטובה ביותר על ידי הפרדת שני ההיבטים האישיים הללו.

המונח PRI מתייחס לממשק קצב ראשי. זה מסופק על ידי ISDN, או Integrated Services Digital Network. ISDN מספק שתי רמות בסיסיות. הראשון, והנפוץ ביותר, ידוע בשם BRI, או Basic Rate Interface. השני ידוע בשם PRI, או ממשק קצב ראשי. שני השירותים הללו הם שיטה שבה ניתן לשלוח ולקבל שידורי קול ונתונים רבים באמצעות כבל סיב אופטי יחיד.

BRI מספק 3 קווים עצמאיים שניתן להשתמש בהם עבור קול או נתונים. PRI חזק יותר ומשתמש ב-24 ערוצים כדי לתמוך בשרשורים בודדים, מה שהופך אותו למכוון יותר לעסקים או למצבים אחרים הדורשים מסירת קווי קול רבים או כמויות גדולות יותר של רוחב פס.

שירות T1 הוא למעשה לא שירות בכלל, אבל צריך לחשוב עליו יותר כחומרה. סוג זה של חוט מספק את האמצעים הדרושים לשירות PRI שיועבר למקום. בקיצור, PRI הוא השירות בפועל, בעוד T1 הוא החומרה המשמשת למשלוח.

קו T1 מורכב מ-24 ערוצים, שכל אחד מהם יכול לשמש למטרות שונות. כולם עשויים לשמש להעברת 24 שרשורי טלפון בודדים למיקום מסוים, או שכולם יכולים לשמש להעברת רוחב פס עבור רשתות נתונים וחיבורי אינטרנט. לחלופין, ניתן לפצל את 24 הערוצים ולהקדיש אותם לקול או לנתונים בכל שילוב, כגון 12 קווי קול ו-12 קווים של רוחב פס.

כאשר משתמשים ברוחב פס, כל ערוץ מסוגל לספק נתונים של 64 Kbps, כלומר קו T1 המוקדש במלואו לרוחב הפס יספק 1.54 Mbps של נתונים.

היופי האמיתי של השירות הוא שהלקוח בעצם שוכר את קו ה-T1 עצמו. המשמעות היא שזה מוקדש ללקוח הזה בלבד, ומספק רוחב פס אמין לשימוש ברשת או באינטרנט בכל עת. זאת בניגוד לשיטות המסורתיות של מסירת נתונים, שבהן נעשה שימוש חוזר בקווים ושותפות על ידי מספר משתמשים, מה שמפחית את איכות החיבור. זהו תהליך המכונה "החלפה" ויכול להפחית משמעותית את כמות ואיכות רוחב הפס המועבר.Source by Budda Oliver

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved