מהם היתרונות והחסרונות של כבל FTTH?

/
/
/
76 Views

סיבים אופטיים הופכים לאמצעי פופולרי יותר ויותר להעברת נתונים. הדברים שרוב האנשים מדברים עליהם, עם סיבים אופטיים, היא המהירות המפורשת שבה מועברים נתונים. בהשוואה לשיטות קונבנציונליות, מדובר בעלייה עצומה. הסיבה למהירות מוגברת זו היא כי טכנולוגיית הסיבים האופטיים עושה שימוש באור במקום בחשמל בזמן שליחת מידע.

FTTH עושה שימוש בטכנולוגיית סיבים אופטיים כדי לשפר את התקשורת עבור משקי בית. FTTH מייצג Fiber to the Home, ומומחים רבים מאמינים שכבל FTTH יחליף בקרוב את כבלי הנחושת המסורתיים. ישנם אלמנטים שונים אחרים של FTTH. כבל נפילת FTTH ידוע בדרך כלל גם ככבל פנימי. אלמנטים נוספים של הטכנולוגיה כוללים כבלי מכשור ובלוטות כבלים.

מדוע FTTH הופך למבוקש היא משום שהוא מספק פס רחב במהירות גבוהה למשקי בית. הוא משלב קול, וידאו ונתונים. הנה כמה יתרונות וחסרונות של הטכנולוגיה הקרובה הזו:

יתרונות

1. מהירות אינטרנט: אחד היתרונות הגדולים ביותר של FTTH הוא מהירות האינטרנט המשופרת. האינטרנט הופך ללא הרף לעמוד השדרה של רוב התקשורת, ברחבי העולם. בין אם אנשים רוצים להזרים סרטונים, להוריד קבצים או אפילו לנהל צ'אט וידאו – מהירות האינטרנט היא הגורם המכריע. על ידי שיפור מהירויות האינטרנט שאנשים קיבלו, FTTH מאפשרת לאנשים לשמור על קשר. יתרה מכך, מספר הולך וגדל של אנשים עובדים מהבית; ומהירויות אינטרנט מהירות יותר עוזרות להם להישאר מחוברים בכל עת.

2. טכנולוגיה: כשאנחנו מחשיבים את הנחושת המסורתית, הם עושים שימוש בקווים אנלוגיים שמייצרים אות דרך מכשיר הטלפון המחובר. כפי שעולה מהתיאור, טכנולוגיה זו פחות מוגדרת, במיוחד כאשר אתה משווה את זה עם סיבים אופטיים.

3. יישומים קרובים: ישנם יישומים חדשים שונים שעולים ל-FTTH. לפיכך, על ידי FTTH – משקי בית נשארים מחוברים עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר.

4. ספקים: קל למצוא ספקים עבור Fiber to the Home, וזה יתרון נוסף של הטכנולוגיה החדשה הזו.

חִסָרוֹן

1. החיסרון היחיד של כבל FTTH הוא העלות הכרוכה בהתקנת הכבל והתקנתו. ייתכן שמשקי בית רבים לא יוכלו להרשות לעצמם את אותו הדבר. עם זאת, יש מושג נוסף שנקרא Fiber to the Premises (FTTP), שמביא את הסיבים ליישוב מסוים. זול יותר להתקנה בהשוואה לסיבים לבית (FTTH).

בקיצור, כבל FTTH משנה את הדרך שבה תקשרנו בעבר; ובקרוב זה יהפוך לנורמה.Source by Ashish Pol

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved