מהי נהיגה במלחמה וכיצד ניתן למנוע זאת

/
/
/
77 Views

דמיינו לעצמכם מכונית המצוידת בלא יותר ממחשב נייד, מקלט GPS נייד וכרטיס רשת אלחוטי שמטיילת לאט בשכונה שלכם. לא ידוע לאף אחד מהצופים, זה לא רכב רגיל; אלא, זו מכונה לנהיגה. כשהמכונית חולפת על פני בתים ובתי עסק, כרטיס רשת אלחוטי (זמין בכל חנות אלקטרוניקה במחיר נמוך של 25$) סורק אחר כל נקודות גישה אלחוטיות. כל מי שיש לו רשת אלחוטית (ויש הרבה בחוץ) פגיע. המחשב מחפש מה שנקרא SSID. SSID הוא שם הרשת האלחוטית שלך והוא מועבר כל הזמן על ידי נקודת הגישה שלך, ומודיע למחשבים על נוכחותה. ה-wardriver משתמש בתוכנה כמו Netstumbler (עבור חלונות) או Cismet (עבור לינוקס) כדי לסרוק את גלי האתר לאיתור SSIDs. התוכנית יכולה לעקוב אחר נקודות גישה שונות בבת אחת ולנטר את עוצמת האות. תוכנות אלו יכולות גם לבדוק אם הרשת מוצפנת. בדרך כלל, ה-wardriver יגדיר את התוכנה שלו לתיעוד כל אותות לא מוצפנים חזקים. באמצעות מקלט ה-GPS, יתועדו הקואורדינטות של האות החזק. לאחר נסיעה מקדימה זו, הלוחם יכול לחזור למיקומים שתועדו ולהתחבר לנקודת הגישה. לאחר חיבור לרשת לא מוצפנת, נהג הלוחם יכול להשתמש בגישה לאינטרנט של הקורבן, ויכול גם לחקור מחשבים ברשת. אם קבצים משותפים ברשת הפרטית של מישהו, כל המידע הזה רגיש לנהג לוחם. יתר על כן, ברגע שהוא נמצא ברשת, נהג לוחם יכול לרחרח תעבורת רשת ויכול לראות כל מידע כגון סיסמאות ומספרי כרטיסי אשראי שאתה שולח לאינטרנט – אפילו נתונים מאובטחים SSL. פגיעות רשת אלחוטית היא בעיה גדולה, וככל שיותר ויותר משקי בית רוכשים טכנולוגיה אלחוטית, הבעיה של רשתות לא מאובטחות גוברת. נשמע מפחיד? ובכן זה קורה כל יום, ולא צריך מומחה כדי להצליח. עם זאת, לא צריך מומחה כדי להגן מפניהם.

צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להגן מפני נהגי מלחמה:

ישנם מספר צעדים פשוטים מאוד שתוכל לנקוט כדי להגן על הרשת האלחוטית שלך. עבור רבים מהם, תצטרך לגשת לכלי השירות לתצורת הנתב שלך (בדוק את המדריך שלך כיצד לעשות זאת, בדרך כלל תצטרך להקליד כתובת IP בדפדפן שלך כגון 192.168.0.1 או 192.168.1.1).

אל תשדר את ה-SSID שלך. אם אתה משדר את ה-SSID שלך, זה הדבר הראשון שתוכנית תקלוט ותזהה. אם תגדיר את הנתב שלך כך שלא ישדר את ה-SSID שלך, יהיה קשה לזהות אותו (אך לא בלתי אפשרי, עבור תוכנות מסוימות יכולות לרחרח תקשורת אלחוטית, כך שאם אתה משתמש ברשת האלחוטית שלך, ה-SSID יכול להיחשף). אם אינך משדר את ה-SSID שלך, אך ניתן לנחש זאת (כגון אם אתה משתמש ברירת מחדל של SSID), הסוואה היא חסרת טעם. בשל כך, זכור לשנות את ה-SSID שלך מברירת המחדל של היצרן. זו לא שיטה יעילה ב-100 אחוז לאבטחת הרשת שלך, אבל היא קו הגנה ראשון טוב.

שנה את סיסמת ברירת המחדל. כאשר אתה קונה נתב, סיסמת היצרן נשמרת. אנשים מנוסים בעבודה עם נתבים מכירים את סיסמאות ברירת המחדל של נתבים שונים (ואת המותג של הנתב ניתן לראות על ידי תוכנת wardriver כגון netstumbler). חשוב שתבטח את הנתב שלך בסיסמה טובה.

הצפין את התקשורת האלחוטית שלך. אני לא יכול להדגיש את החשיבות של הצפנת התקשורת האלחוטית שלך מספיק. אפשר הצפנה והזן מפתח. רוב הנתבים מסוגלים להצפנת WEP בלבד, אבל אם הם מאפשרים, השתמש בהצפנת EAP, זה מאובטח יותר מ-WEP. כמו הסוואה של ה-SSID שלך, ההצפנה אינה מאובטחת ב-100 אחוז. בהינתן מספיק זמן ונחישות, אם מישהו רוצה למקד אותך ולגשת לרשת שלך, ניתן לעקוף את הצפנת WEP באמצעות תוכנה כגון AirSnort.

סנן את כתובות ה-MAC המורשות להתחבר לנתב שלך. זה ידרוש שתזין את תצורת הנתב שלך ותזין את כתובת ה-MAC של כל כרטיס אלחוטי שיש לך. זה יגביל את הגישה כך שרק המחשבים שלך יוכלו להתחבר לנתב. תצטרך להשיג את כתובת ה-MAC (שהיא כתובת הזיהוי האישית של כרטיס רשת בצורת מספר הקסדצימלי בן 12 ספרות). אם מישהו מרחרח תעבורה ומזהה את כתובת ה-MAC של מחשב באמצעות הרשת שלך באופן אלחוטי, ה-wardriver יכול לחקות את הכתובת הזו ולהתחבר לנתב, אבל זה לוקח זמן.

אם תגדיר שיתוף קבצים במחשבים שלך, ודא שהוא מוגן בסיסמה. אל תשתף קבצים במחשבי הרשת שלך אלא אם כן זה דורש גישה ממשתמש מאומת. הגדר את אותם חשבונות משתמש במחשבים שלך כך שהמחשבים שלך יוכלו לשתף קבצים.

עם השלבים הפשוטים יחסית הללו, משתמשי רשת אלחוטית יכולים לאבטח את הרשתות שלהם מפני נהגי מלחמה. רשתות אלחוטיות אינן מאובטחות מטבען, והטיפים האלה רק יעזרו לך לאבטח יותר את הרשת שלך. אם מישהו באמת נחוש לקבל גישה לרשת שלך, בהינתן מספיק זמן, האקר טוב יכול לקבל גישה. עם זאת, עצות אלו ירתיעו את הלוחם הממוצע מלהשיג גישה לרשת שלך. למרות ששיטות אלו אינן אמצעי אבטחה מובהקים, הן ישנו את הרשת שלך ממשהו שניתן לפרוץ תוך שניות, למשהו שייקח להאקר נחוש ימים אם לא שבועות של עבודה, את כל זה יהיה צורך לעשות. תוך כדי קרבה לרשת שלך.Source by

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved