מהו Metro Fiber?

/
/
/
35 Views

סיב מטרו הוא רשת סיבים אופטיים המחברת בין מספר ארגונים באזור מטרופולין המספקת חיבור פס רחב במהירות גבוהה. נתונים במהירות גבוהה מועברים כדחפי אור. סיבים אלו מושכרים לרוב על ידי ספקים לחברות אחרות.

סיב מטרו הוא טכנולוגיה חדשה יחסית המשמשת לחיבור מבנים באזור מטרופולין גדול דרך האינטרנט, כמו חיבור מספר מחשבים בבניין בודד. באזור מטרופולין, סיב מטרו משמש לקישור משרדים מרכזיים. ברשת סיבים אופטיים, סיב זה משמש להעברת נתונים במהירות גבוהה דרך קווי סיבים אופטיים בצורה של פעימות אור.

כדי לפשט את התפקוד של רשת סיבים מטרו, שקול מצב היפותטי, שבו כל הארגונים העסקיים ואפילו צרכנים בודדים עושים שימוש ברשת אחת. רשתות אלו יצטרפו אז לרשתות גדולות עוד יותר והמטרופולין יחובר באמצעות רשת אחת גדולה. סיב מטרו משמש לחיבור פס רחב במהירות גבוהה בכמה ארגונים באזור מטרופולין. המבנים שהוא מחבר ידועים כבניינים 'מוארים' או 'על הרשת'. עם מהירויות של עד 10, 100 או 1000 Mbps, הוא מאפשר גישה מהירה יותר לאינטרנט והעברת נתונים עבור לקוחות, דרך חשובה קדימה מרוחב הפס המסורתי. סיב זה מאפשר לענות על צורכי נתונים גבוהים של ארגונים עסקיים מרובי אתרים.

אלטרנטיבה נוחה ביותר לחיבורי אינטרנט מסורתיים, סיבים אלו מועילים במיוחד עבור העברות נתונים ומולטימדיה. ארגונים עסקיים יכולים להרוויח את המקסימום מטכנולוגיה זו על ידי שימוש בה להגדלת הפרודוקטיביות שלהם ובכך להשיג הכנסות גבוהות יותר.

הספקים של רשתות סיבים מטרו משכירים לעתים קרובות סיבים שאינם בשימוש לחברות אחרות. סיבים שאינם בשימוש נקראים סיבים כהים. סיבים אלו מושכרים למפעלים ליצירת חיבורים אופטיים באזורם. לדוגמה, בתי עסקים גדולים שמשכירים את החיבורים שלהם, חברות טלפון שמחברת משרדים מרכזיים וכו'. אם חברת כבלים מקומית משכירה חיבורי רשת לחברת טלוויזיה, אז חברת הטלוויזיה יכולה להעביר אותות ישירות לחברת הכבלים, ובכך להעביר צלולים. אותות.

רשתות המשתמשות בסיב זה יכולות לשדר אותות על פני טווח של כ-200 קילומטרים, אם כי רוב החיבורים מוגבלים באזור קצר בהרבה כמו אזור מטרופולין. רוב החיבורים נעשים בטווח של 100 קילומטרים ואינם מצריכים שימוש במגבר אופטי, למעט כאשר אובדן הצימוד גבוה מאוד. המגברים האופטיים אינם מאפשרים פעולה של אורך גל אור מחוץ לפס הזמין של המגבר האופטי.

טכנולוגיית סיבי המטרו הפכה למהפכה מסוגה. הוא מחבר בין אנשים, מגדיל את הפרודוקטיביות של מפעלים עסקיים ומחייב מספר מוסדות ברשת אחת. עם מהירויות של 155 Mbit/s עד 10 Gbit/s, ניתן להשכיר ערוץ שלם דרך רשת הסיבים הזו עם שידור נתונים בכל מהירות שתרצו.Source by George Yee

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved