מהו האינטרנט של הדברים?

/
/
/
22 Views

יש הרבה רעש כרגע לגבי האינטרנט של הדברים (או IoT) והשפעתו על כל דבר, החל מהדרך שבה אנחנו מטיילים ועושים קניות ועד לאופן שבו יצרנים עוקבים אחר המלאי. אבל מהו האינטרנט של הדברים? איך זה עובד? והאם זה באמת כל כך חשוב?

מהו האינטרנט של הדברים?

בקיצור, הטכנולוגיה הזו מחברת כל מכשיר לרשת ולמכשירים רבים אחרים. במילים פשוטות, זוהי רשת מורכבת של דברים הקשורים זה בזה. רשת זו אוספת ומשתפת נתונים ומידע.

המכשירים כוללים מספר חפצים, כמו מיקרוגלים חכמים, מכוניות לנהיגה עצמית, מכשירים לבישים וחיישנים מורכבים, אם להזכיר כמה.

איך זה עובד?

מכשירים הכוללים חיישנים מובנים מתחברים לפלטפורמות ה-IoT המשלבות מידע ונתונים ממספר מכשירים נפוצים. לאחר מכן נעשה שימוש בניתוח רב עוצמה כדי לשתף מידע שימושי על מנת לפתור צרכים ספציפיים.

פלטפורמות IoT יכולות לזהות מידע שימושי ואת המידע שניתן להתעלם ממנו. לאחר מכן ניתן להשתמש במידע על מנת לזהות דפוסים, לתת הצעות ולהצביע על בעיות לפני התרחשותן.

לדוגמה, אם אתה עוסק בעסק לייצור מכוניות, ייתכן שתצטרך לברר את החלקים האופציונליים והחשובים.

בהתבסס על התובנה והניתוח המוצעים, אתה יכול בקלות להפוך את התהליכים ליעילים הרבה יותר. יתרה מכך, מערכות חכמות ואובייקטים יכולים גם לעזור לך להפוך משימות מסוימות לאוטומטיות, במיוחד כאשר המשימות הללו הן ארציות, חוזרות על עצמן וגוזלות זמן מטבען. בואו נסתכל על כמה דוגמאות מהחיים האמיתיים.

שימוש ב-IoT בבית המגורים שלך

נניח שאתה קם ב-7 בבוקר כדי ללכת למשרד שלך. כמו רוב האנשים, אתה יכול להגדיר את האזעקה כדי להעיר אותך בזמן הנכון. זה עובד עד שמשהו לא בסדר קורה. לדוגמה, הרכבת שלך עלולה להתבטל. עכשיו, יש לך בעיה אחרת. אתה צריך לנסוע לעבודה אבל אתה כבר מאחר. כדי להחמיר את המצב, הגשם מתחיל לזרום פנימה.

כעת, אם אתה משתמש בשעון מעורר IoT, הוא ינוח אוטומטית על בסיס גורמים אלה. השעון יבין את המרחק שאתה צריך לעבור, ויציע מסלול חלופי.

IoT במכונית שלך

ברגע שאתה מתעורר לאזעקה, אתה יכול לנסוע לעבודה. אתה לא פשוט תפנה למוסך. עם זאת, מה היית עושה אם יש לך מקרה חירום? אם יש לך מכונית מחוברת, הרכב שלך ישתף מידע עם אחרים ברכב. רכיב נוסף יאסוף נתונים מהחיישנים ויעביר את המידע לפלטפורמה של היצרן. יתרה מכך, היצרן יכול לעשות שימוש בנתונים מהרכב כדי לספק לך את המידע שתוכל להשתמש בו כדי לתקן את המכונית על ידי שליחת המידע למוסך הקרוב ביותר.

בקיצור, זהו המבוא לאינטרנט של הדברים והדרך שבה הוא יכול לעזור לך להקל על חייך. אני מקווה שתוכל להפיק את המרב מהטכנולוגיה הזו בהמשך הדרך.Source by Shalini Madhav

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved