למה משמשים רפלקטורים?

/
/
/
48 Views

הוכח שרוב תאונות הדרכים (לא משנה אם היו מעורבות בהן מכוניות, אופניים, אופנועים או אפילו כלי רכב כבדים) מתרחשות בלילה ובתנאי ראות לקויה, כמו ערפל. לכן חיוני שכל רכב שמשתמש בכביש יותקן בצורת רפלקטור כאמצעי בטיחות נוסף לנראות וזה כמעט ודאות שיש משקף שיענה על כל מותג ודגם של מכונית ואופנוע שכן רובם מהמקרים המחזירים לרכבים כאלה אינם מיוצרים במיוחד עבור יצרנים ודגמים מסוימים וניתן בקלות לחבר אותם או להדביק אותם בנפרד.

יש גם כמה חברות המתמחות בייצור מוצרי פלסטיק, כמו גם בייצור רפלקטורים במגוון פולימרים (מתרכובות ABS סטנדרטיות ועד אחרות כמו PPS, DMC ו-ULTEM שיש להם רמה גבוהה מאוד של עמידות בחום) לטווח רחב. מבחר כלי רכב (המיוצרים באמצעות תהליכי ייצור של דפוס או שאיבת אבק), מציעים גם שירות מתכת מחדש עבור מחזירי פנסים של מכוניות קלאסיות ומודרניות כאחד. לעתים קרובות פונים לחברות כאלה לייצור מחזירי אור מתאימים עבור יצרנים רבים של מכוניות שנכשלו במבחני ה-MOT שלהם.

עבור אופניים במיוחד, מחזירי אור מיוצרים בדרך כלל כאריח יצוק מפלסטיק שקוף, עם משטח חיצוני חלק (על מנת לאפשר כניסת אור כמו מפנסים של מכונית מתקרבת) בעוד שחלקו האחורי של הרפלקטור מקבל צורה של מערך של חרוזים כדוריים בזווית או מיקרו מנסרות. מחזירי אור אלו משתמשים בעקרון ההשתקפות לאחור כדי להתריע בפני נהגים על נוכחות רוכב האופניים על הכביש. השתקפות רטרו מתרחשת כאשר האור מוחזר למקור עם כמות מינימלית של אור מתפזרת ואובדת באזור שמסביב, מה שהופך את רטרופלקטורים לחומרים המושלמים לשימוש בייצור מחזירי אופניים ורכבים.

כאשר אור פוגע בחלקו האחורי של רפלקטור כזה (הכוונה למשטח המכיל את החרוזים הכדוריים והמיקרו-מנסרות) הוא עושה זאת בזווית שגדולה מ'זווית הקריטית' (זווית הפגיעה שמעליה יכולה להתרחש השתקפות פנימית מוחלטת. ). השתקפות פנימית מוחלטת במקרה זה פירושה ש(עקב כיוון המשטחים הפנימיים) האור מוחזר לחלוטין החוצה דרך החלק הקדמי של הרפלקטור בכיוון שממנו הגיע ומתריע מיידית בפני משתמשי הדרך האחרים על נוכחות רכב אחר בדרך.Source by Natalie Eastaugh

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved