כיצד רשת סיבים כהים יכולה להועיל לעסק שלך

/
/
/
24 Views

לפני שנדון ביתרונות של סיבים כהים, הנה תיאור קצר שלו. זוהי מערכת תקשורת המשתמשת בסיבים אופטיים. המונח שימש לראשונה לתיאור קיבולת הרשת של תשתית טלקומוניקציה. כיום היא התייחסה גם להשכרה של קווי סיבים אופטיים מספק שירות.

תאגידים גדולים רבים מהססים להשתמש במערכת כי הם חושבים שהיא תהיה יקרה מדי. הרבה מזה בגלל שהם לא יודעים כמה זה משתלם או שהמחיר היום הרבה יותר זול. לכן, יש צורך בהבנה טובה של המערכת לפני ניצול היתרונות של רשת חדשנית זו וכיצד היא יכולה להועיל לחברה שלך.

בשנת 1997 התקיים אירוע תקשורת משמעותי. כבלים אופטיים תת-קרקעיים הונחו בין טוקיו, יפן ולונדון, אנגליה. במקביל, הותקנו צרורות ענק של קווים לא בשימוש לשימוש עתידי. נשמעה זעקה מצד הציבור שכן הפרויקט כלל פעולות חפירה נרחבות שגרמו אי נוחות וחסימות.

עיריות, חברות חשמל וחברות טלפון ניצלו את ההזדמנות להשתמש בקווים אלו כדי להימנע מאי הנוחות שנגרמה מחפירה עתידית. בעבר, רק חברות תקשורת הורשו להשתמש בטכנולוגיה זו. לכן, הייתה להם שליטה מוחלטת ועשו מונופול על החכירה של קווים שאינם בשימוש למפעלים מסחריים.

כיום, חברות ארגוניות גדולות ועסקים אחרים לא רק שוכרים קווים, אלא הם מפתחים מערכות רשת סיבים כהים משלהם. זה לא רק מועיל לפעילות שלהם אלא גם מגדיל את רוחב הפס שלהם. חשוב מכך, הם הופכים לעצמאיים ואינם צריכים להסתמך על חברות תקשורת שיספקו את הכבלים.

כאמור, הדאגה העיקרית של חברות לגבי הקמת רשתות משלהן הייתה המחיר. החדשות הטובות הן שהעלות ירדה משמעותית בגלל עודף של סיבים אופטיים. זה הפך את האפשרות להרבה יותר משתלמת. גורם נוסף המשפיע על המחיר הזול יותר הוא שחברות בינוניות משתמשות כעת בטכנולוגיה זו ומסוגלות להציע שיעורי קיצוץ להקמת מערכות.

התומכים במערכות רשת אלחוטיות ממהרים לציין שקווים אופטיים נוטים להפרעות. מומחי אופטיקה מתנגדים לכך באומרים שרשתות אלחוטיות שאינן פועלות עם אותות RF רגישות אפילו יותר לשיבושים. ברשת אלחוטית מחוץ לטווח הראייה, השידור נחסם בקלות על ידי חפץ או אדם שבדרך.

קווים אופטיים עמידים בפני הקשה, חסימה והפרעות בתדר רדיו. הם אינם מושפעים ממקורות של דופק אלקטרומגנטי הנגרם על ידי רשתות אלחוטיות. הקשה על הקו מקשה מכיוון שסיבים אינם דולפים כמו נחושת. ברגע שקו סיבים אופטיים מכוסים ומצופים, האור עטוף בכבל.

מערכות מחשב מרוויחות רבות מרשתות סיבים כהים. חברות החלו להכיר ביתרונות האופטיקה כחלופה בטוחה וגמישה יותר לחיווט נחושת. מלבד קבלת רוחב פס רב יותר, עמידות בפני הפרעות, לכידה ושיבוש, יש עוד יתרון גדול. אין עוד צורך לעבור את הטרחה של התקנת התקני רשת הנקראים מחזירים. כדי למנוע מנוזלים או מחבלים לחתוך את החוטים, הכבלים קבורים עמוק מתחת לאדמה. כדי לקבל גישה אליהם יידרש מכונות וכוח אדם מסיביים.Source by Jacob Richard

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved