כיצד להגדיר רשת מחשבים ביתית

/
/
/
75 Views

אנשים רבים רוצים לדעת כיצד להקים רשת מחשבים ביתית כך שיוכלו להפיק תועלת מקישור אחד למחשבים, התקני אחסון חיצוניים, מדפסות, קונסולות משחקים, קבצים, טלפונים ומערכות בידור ביתיות בעלות יכולות רשת קווית או אלחוטית.

ארכיטקטורת רשת

השלב הראשון הוא להחליט על ארכיטקטורת הרשת שלכם, כלומר סוג הרשת: קווית, אלחוטית או מעורבת, המכשירים שתרצו לכלול ברשת שלכם וכיצד הם יחוברו. שלושה היבטים עיקריים שכדאי לזכור הם:

  1. מהירות הרשת
  2. קלות הכבלים (עבור מכשירים שאינם אלחוטיים)
  3. העלות

שלושת סוגי הרשת הנפוצים ביותר הם (1) Ethernet (קישוריות קווית באמצעות כבל מיוחד), (2) Ethernet אלחוטי (Wi-Fi) או (3) קו טלפון (HPNA). כמו כן, ישנן רשתות המשתמשות בחיווט חשמל ביתי לתקשורת. רשת אלחוטית (Wi-Fi) יכולה לפעול באחת משתי רצועות רדיו – 2.4 או 5 גיגה-הרץ או בשתי רצועות הרדיו של 2.4 ו-5 גיגה-הרץ ברשתות אלחוטיות דו-פס.

הגדרת רשת Ethernet

אם מהירות טובה היא הדאגה העיקרית שלך, אז Ethernet היא אפשרות טובה. המהירות של נתב ה-Ethernet הסטנדרטי היא 10/100 Mbps (מגה סיביות לשנייה) וכעת ניתן למצוא נתבים של 1000 Mbps. זה גם הכי פחות יקר מבין סוגי הרשת. עם זאת, ברגע שהכל מחובר, כל שלוש הרשתות פועלות אותו הדבר.

כל רשת מחשבים ביתית שיש בה יותר משני התקנים (מחשבים ו/או התקנים היקפיים) מורכבת מהתקן מרכזי – נתב רשת (קווית ו/או אלחוטי) וכמה מתאמי רשת – המחברים ציוד היקפי לרשת כגון מחשבים, מדפסות ו התקני אחסון לרשת.

לאחר בחירת סוג הנתב הנכון של הרשת, השלב הבא הוא בחירת מתאם, שמתוכם לאתרנט יש שלוש אפשרויות – USB, PCI ו-PC Card. מתאמי USB מתחברים ישירות למחשב שלך או לכל מכשיר היקפי עם יציאת USB, אך לחיבור ה-USB יש בדרך כלל מגבלה של 54 Mbps. מתאמי PCI (חוטי ואלחוטי) זולים ומהירים מאוד אך מוכנסים פנימית כך שתצטרכו לפתוח את המחשב. כרטיסי PC מיועדים למחשבים ניידים.

אחרי זה מגיעים הכבלים לחיבורים בין המחשבים. כבלי Ethernet הם ממספרי CAT שונים המהווים אינדיקציה לאיכות. CAT5, CAT5e, CAT6 הם באיכות טובה. חיבור שני מחשבים ידרוש כבל מוצלב. חיבור שלושה מחשבים או יותר דורש נתב Ethernet, מתג או רכזת.

לאחר מכן, התקן את כונני הרשת ואת כרטיס הרשת שהגיע איתו במחשב האישי שלך, בהתאם להוראות הליכי ההתקנה. כאשר מנהלי ההתקן של הרשת מותקנים כהלכה, נוריות הקישור של כרטיסי ה-Nub וה-Ethernet נדלקות. נורות קישור לא יידלקו עד שהכל יתחבר כראוי.

קביעת מספר הנתבים או הרכזות, הכבלים והמתאמים הדרושים לך תלויה בכמה מחשבים והתקנים היקפיים אתה מחבר. שני מחשבים ידרשו כבל מוצלב, שני מתאמים ונתב אחד, רכזת או מתג (אופציונלי). שלושה מחשבים או יותר דורשים נתב, רכזת או מתג אחד בתוספת מתאמים וכבלים לכל מכונה. לאחר מכן עליך להגדיר את הרשת ולשלב זה יש ארבעה אלמנטים עיקריים ושתי רמות.

4 רכיבי תצורה:

  1. NetBEUI
  2. מנהל התקן של מתאם רשת
  3. Microsoft Windows Client
  4. שיתוף קבצים והדפסה של Microsoft Windows

2 רמות תצורה:

  1. הרמה הראשונה של התצורה היא רמות הפרוטוקול המתייחסות לשפה שבה משתמשים מחשבים כדי 'לדבר' זה עם זה. עבור רשתות ביתיות בסיסיות NetBEUI הוא פרוטוקול טוב מכיוון שהוא מהיר, לא מסובך וקל להגדרה.
  2. הרמה השנייה של התצורה היא ביחס לאופן שבו Windows 'מדבר' עם חלונות אחרים במהלך שיתוף קבצים והדפסה דרך רמת הפרוטוקול הראשונה. הרמה השנייה כוללת שני חלקים: 'לקוח עבור Microsoft Windows' ושיתוף 'קבצים ומדפסות' עבור Windows.

לאחר הגדרת הרשת

לאחר השלמת התצורה, אתה עובר לפתרון בעיות. משמעות הדבר היא לחיצה על התיקיה "רשת" בסייר Windows כדי להבטיח שתוכל לראות את כל שאר המחשבים ברשת שלך. אם אתה מקבל הודעה "לא נגיש לרשת", נסה שוב לאחר דקה בערך מכיוון שלוקח זמן מה בפעם הראשונה לרשת לאתחל לחלוטין את הנתב והציוד ההיקפי. אם זה עדיין לא עובד, כבה את הנתב או הרכזת והפעל מחדש, ולאחר מכן הפעל מחדש את המחשב, ולאחר מכן את המחשב השני וכל שאר הציוד ההיקפי (אם רלוונטי).Source by Andy Daniels

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved