כיצד האינטרנט משפיע על מדיה מסורתית

/
/
/
26 Views

הוצאה מסורתית, נוח בשלום

זו הכותרת שמקבלת את פניך כשאתה נוחת על דף אינטרנט שהוקם כאנדרטה לזכר שקיעתה של המדיה המסורתית. תצלום של אדם שנראה במצוקה ואולי זה עתה איבד את עבודתו מלווה את הכותרת הזו. אם זה לא מצייר תמונה עגומה, המשך לקרוא את 548 הכותרות שכולן שרות באותה מנגינה כמו הכותרות הבאות:

 • זמנים רעים: NYT אומר שההכנסות ירדו ב-13.9% בחודש שעבר – Forbes.com
 • המגזין החודשי לגברים ארנה יפסיק להדפיס לאחר 22 שנים – Guardian.co.uk
 • מו"ל קוסמופוליטן בבריטניה יפטר 100 משרות – Guardian.co.uk

יש אפילו אתר אינטרנט בשם Newspaper Death Watch שמתעד את כל בתי ההוצאה והעיתונים שנסגרים. הכל די חולני לא היית אומר?

הכישוף הקטלני

בואו נסתכל במהירות על המדיה המסורתית וכיצד האינטרנט מטיל את הכישוף הקטלני שלו.

בימים עברו, אנחנו מדברים לפני 500 שנה; גוטנברג חולל מהפכה בתעשיית הדפוס על ידי המצאת בית הדפוס. פירוש הדבר היה שניתן לייצר ספרי קודש בשבריר מהזמן שהיה פעם. פירוש הדבר גם היה ליותר עותקים בזמן קצר יותר ודבר האלוהים הגיע להישג יד נוסף בזמן קצר יותר. בתי עיתונים ומוציאים לאור של מגזינים עדיין משתמשים במכונת דפוס כיום (טוב תודה לך קפטן ברור).

הרבה יותר מאוחר, זמן קצר לאחר הופעת החשמל, התברך העולם בעוד כמה פריצות דרך תקשורתיות, כלומר הרדיו ואז כמה שנים מאוחר יותר, הטלוויזיה. משווקים וסוכנויות פרסום הבינו הכל כשהם פיתחו קמפיינים שיווקיים משולבים עם תקציבים אסטרונומיים. אה, הימים הטובים. ובכן, למורת רוחן של רבות מהסוכנויות הללו, הנוף התקשורתי הזה התחיל להשתנות.

לְהַבִּיט! היכנסו ל- WWW

בהתחלה אתר נתפס כדרך חמודה לשים את חוברת החברה שלך באינטרנט ומעל זה עידן פצצת הנקודות האסון יצר ספקנות שתייגה את האינטרנט כערוץ תקשורתי ועסקי גרוע.

למרבה המזל, מאז האינטרנט הבשיל. כעת, במדינות שבהן הפס הרחב השיג רמות גבוהות של חדירת משקי בית, האינטרנט הפך למדיום הצרכני המועדף.

למה? מכיוון שאנשים יכולים לעשות מחקר, לקנות באינטרנט, לצפות בסרטונים ולהתחבר לחברים, הכל בנוחות של ביתם. אנשים יכולים לבחור איזו מדיה הם רוצים לצרוך, איפה ומתי הם בוחרים גם, במיוחד עם קישוריות ניידת. משווקים כבר לא יכולים להכתיב לאילו מסרים פרסומיים גם אנשים מקבלים.

מדיה חברתית, השחור החדש

ואז יש את תופעת המדיה החברתית. זה שינה את נוף התקשורת לנצח. אתרי מדיה חברתית אפשרו לצרכנים להתחבר עם חברים, משפחה, עמיתים ועמיתים בדרכים שלא ניתן היה להעלות על הדעת לפני כמה עשורים.

הטכנולוגיה העצימה את הצרכן להפוך ל-Prosumer. פרוצרכנים הם צרכנים שמייצרים תוכן כגון סרטונים, תמונות ובלוגים שניתן להפיץ ולשתף באופן מיידי בין מיליוני אנשים באמצעות פלטפורמות מדיה חברתית. זה ידוע גם בתור תוכן שנוצר על ידי משתמשים או UCG.

הנה קצת טריוויה מעניינת על טווח ההגעה של מדיה מסורתית לעומת האינטרנט והמדיה החברתית.

שנים שלקח להגיע לקהל שוק של 50 מיליון:

 • רדיו – 38 שנים
 • טלוויזיה – 13 שנים
 • האינטרנט – 4 שנים
 • האייפוד – 3 שנים
 • פייסבוק – שנתיים

אז איך האינטרנט משפיע על מדיה מסורתית?

האינטרנט הפחית את הצורך במדיה מסורתית מכיוון שהוא אפשר לצרכנים להצטרף לחברות חברתיות בתוך שכונותיהם, ברחבי מדינותיהם ובעולם. זה העצים אותם לשוחח בשעות הפנאי שלהם, 24/7, עם חברים.

בהתחשב בכל מה שנאמר, ניתן לייחס את מותה של המדיה המסורתית לגורמים הבאים:

 1. ירידה במספר הקוראים: הפצת חדשות ומידע בחינם ברשת הביאה לירידה בכמות הקוראים של פרסומים מסורתיים.
 2. ירידה בהכנסות: הירידה במספר הקוראים פירושה שמפרסמים יוציאו את כספם במקום אחר וזה מוביל לירידה בהכנסות ממודעות.
 3. עדכונים בזמן אמת: מדיה מסורתית לא יכולה להתחרות בתוכן שנוצר על ידי משתמשים המעודכן באופן מיידי וזמין באופן מיידי לכל העולם.
 4. עלייתם של אתרי UGC: לאנשים יש את החופש של פרשנות בלתי מוגבלת בזמן אמת על תוכן בעוד שמדיה מסורתית היא סטטית ומהווה כלי תקשורת חד כיווני.
 5. ערוצי אודיו/וידאו מקוונים: אנשים יכולים לבחור מה הם רוצים לצפות ולהאזין, מתי שהם רוצים ואיפה מבלי ששום פרסום יפריע להם בחוויה.

פשוט שים. האינטרנט חולל מהפכה בדרך שבה דברים נעשים היום. זה חולל מהפכה בדרך שבה אנחנו עושים עסקים, בדרך שבה אנחנו מתקשרים ושבר את חומות המדיה המסורתית.

דוגמה עדכנית היא ההחלטה של ​​יוניליוור בריטניה לעשות זאת אש לואו, משרד הפרסום שלהם של 15 שנים, בעד מיקור המונים – מה שאומר שזה פתח את הפיצ'ר היצירתי של המותג לסוכנויות ובעצם לכל אדם שיכול לחשוב על רעיון, ברחבי העולם. זה נעשה באינטרנט כמובן.

המדיה המסורתית עדיין תהיה בסביבה לזמן מה, אבל האינטרנט משתלב יותר ויותר בחיי היומיום שלנו.

תחשוב על זה. אתה יכול להסתדר בלי ה-Mail & Guardian או MensHealth Mag במשך די הרבה זמן, אולי לחיות די באושר בלעדיהם? אבל אתה פשוט העז לנתק את חיבור ה-ADSL הזה…Source by Piet Alberts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved