יתרונות וחסרונות של מכשירי תקשורת מודרניים

/
/
/
61 Views

אי אפשר להכחיש את העובדה שבין כל ההמצאות האינטרנט והטלפון הנייד הם השניים ששינו את התקשורת הכי הרבה. יש לכך שלוש סיבות: המכשירים צמצמו משמעותית את זמן שליחת המידע, הם זמינים באופן נרחב ומאפשרים לנו להעביר הודעות בדרכים שונות.

היתרונות של מכשירי תקשורת מודרניים.

ראשית, דרך האינטרנט המידע מגיע לאדם האחר כמעט מיד: מיילים הם גרסה מהירה יותר של מכתבים, בעוד שמסמכים (תמונות, תקליטים, מוזיקה וכו') ניתנים לשלוח במהירות כקובץ מצורף או להעלות לאתרים המיוחדים תוך דקות ספורות. . כמו כן, טלפונים ניידים גורמים למידע להגיע למישהו בבת אחת שיש לו ערך רב בעבודה.

לאחר מכן, גם האינטרנט וגם הטלפון הנייד נפוצים ברחבי העולם ואין כמעט אף אחד שאין בבעלותו את המכשירים הללו. הודות להם אנשים יכולים ליצור קשר בקלות עם משפחותיהם או עמיתים לעבודה המתגוררים בחו"ל.

לבסוף, בעודנו משתמשים בשתי ההמצאות הללו איננו מוגבלים לצורת תקשורת אחת. האינטרנט מאפשר לנו להחליף מידע כתוב באמצעות מיילים, רשתות חברתיות או הודעות מיידיות, אך אנו יכולים גם לשמוע ולראות אחד את השני הודות לצ'אטים בווידאו. טלפונים ניידים מאפשרים הודעות טקסט ושיחות, עם הפונקציה הנוספת המאפשרת למשתמשים לצרף תמונות, הקלטות ותמונות.

כל היתרונות של תקשורת מודרנית ברורים, ואין ספק שאנשים לא ינצלו אותם. עם זאת, מה שמדאיג הוא שתקשורת באמצעות טכנולוגיה הופכת להיות לא נפוצה, אלא הדרך היחידה לתקשורת. אנשים נוטים לשכוח מכל הערכים והיתרונות של שיחה ופגישות פנים אל פנים.

לא תקשורת פנים אל פנים מותאמת יותר מדי…

אז למה תקשורת שאינה פנים אל פנים מאומצת יותר מדי? זה בעיקר בגלל שחברות מוגזמות פועלות בחיפזון ובהתאמה לאמרה הישנה: "זמן זה כסף". אנשים מוצאים שזה מיותר לבזבז את זמנם על נסיעה למרחקים מסוימים או להיתקע בפקק אם הם יכולים לחסוך דקות על ידי התקשרות למישהו מהמקום שבו הם נמצאים.

יתר על כן, אנשים התחילו לחשוב שזה לא משנה אם הם רואים מישהו פנים אל פנים או עם שימוש במצלמת וידאו. הם מוצאים את שתי הדרכים האלה שוות בזמן השיחה באינטרנט: חסר רגשות אמיתיים, אנחנו לא יכולים לחבק מישהו כשהוא עצוב, או להתבונן ברגשות האמיתיים שלו.

ככל הנראה השימוש הגרוע ביותר במכשירי תקשורת מודרניים הוא כאשר רוצים להימנע מהתמודדות עם מצבים מלחיצים או קשים באופן אישי. עכשיו, הרבה בני נוער נפרדים עם בני הזוג שלהם על ידי הודעות טקסט. התוצאה עשויה להיות שבעתיד הם לא יוכלו להתמודד עם בעיות חמורות שלא ניתן להתמודד איתן בדרך אחרת מאשר במהלך שיחה פנים אל פנים.

כפי שהנקודות שהוזכרו מצביעות על כך, במקום לפתח מערכות יחסים אמיתיות, אנשים מתמודדים עם זרים דרך האינטרנט; במקום לדבר עם שכניהם, הם מתקשרים בטלפון והם כבר לא יודעים מסביבם אנשים.

אם לא נטפח את דרך התקשורת המסורתית שהיא פנים אל פנים, יותר ויותר אנשים: יתקשו בבניית מערכות יחסים אמיתיות, יסבלו מתחושת הבידוד ויתאפיינו באינטליגנציה רגשית נמוכה.Source by Jolanta Wencel

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved