חיים עם אינטרנט

/
/
/
17 Views

האינטרנט נולד הרבה לפני ששמנו לב אליו. היום אנחנו לא יכולים לדמיין את החיים בלעדיו. ישנם אנשים רבים המאמינים שאינטרנט הוא רשת עולמית (WWW) ולהיפך. כמובן, אינטרנט הוא רק אחד מהשירותים הזמינים דרך האינטרנט. העובדה היא שהחיים שלנו תלויים בשירותי האינטרנט גם אם אין לנו מחשב. קשה לדמיין חיים ללא אינטרנט כפי שהיה קשה לדמיין חיים ללא חשמל לפני שלושים שנה. האינטרנט היא רשת כלל עולמית. ורק רשת. שירותים הם מה שעוזר לנו לשלוח הודעה או לעשות משהו.

ספקי שירותי אינטרנט

כדי להתחבר לאינטרנט אתה צריך חוזה עם ספק שירותי אינטרנט כלשהו (ISP). גישה לאינטרנט יכולה להיות זמינה דרך קו טלפון אנלוגי, ISDN, טכנולוגיות xDSL שונות, סיבים עד הבית (FTTH), רשתות אלחוטיות, רשת כבלים וכו'. המהירויות משתנות אבל זה לא נדיר שיש 100 Mbit/s או אפילו 1 Gbit/s דרך FTTH. ללא קשר למהירות החיבור, גישה לאינטרנט היא חובה.

אימייל

שליחת הודעות אלקטרוניות היא אחד משירותי האינטרנט הפופולריים ביותר. על מנת לשלוח ולקבל הודעה יש צורך לפחות בשני שרתי דואר, אחד לשליחה ואחד לקבלת ההודעה. מכיוון שכתובת דואר אלקטרוני היא תנאי מוקדם לכל עסק, לא רק באינטרנט, לכל חברה יש לפחות שרת דואר אחד. למרבה המזל יש הרבה ספקי שירותי דוא"ל בחינם. אחד הפופולריים והמפורסמים ביותר הוא Gmail, אימייל חינמי מגוגל. אם אין לך חשבון Gmail אתה מפספס הרבה.

אינטרנט

WWW הוא כנראה שירות האינטרנט הנפוץ ביותר. זו כנראה הסיבה ש-www משמעותו זהה לאינטרנט עבור אנשים רבים. בעל דף בית הוא חובה. לא רק לחברות אלא גם לקהילות, מועדונים, ארגונים וגם אנשים פרטיים. כתיבת בלוג פופולרית מאוד בימינו. בגלל הפופולריות הזו יש תחרות עצומה בין ספקי אחסון אתרים. המחירים נמוכים, הקמת אתר היא די פשוטה ופשוט לכל אחד יכול להיות אתר משלו.

ספאם

דואר זבל אינו שירות אינטרנט אך הוא תוצאה ישירה של שירותי אינטרנט זולים או אפילו בחינם. כל כך קל ליצור אימייל ולשלוח אותו לכל כתובת. ושליחת ההודעה למיליוני כתובות דוא"ל ברחבי העולם אינה שונה. דואר זבל היא בעיה גדולה. ישנן חברות רבות המציעות מוצרים או שירותים נגד ספאם. מסנן אנטי ספאם מצוין אחד משמש את Gmail. לעתים רחוקות תקבל דואר זבל. אבל יש גם ספאם באינטרנט. ישנם מיליוני דפים שאינם מציעים תוכן שימושי. כאשר אתה מחפש משהו סביר מאוד שתנחת בדף כזה.

כמובן, ישנם גם שירותים אחרים באינטרנט. שליחת מנות IP היא פשוטה ולכל מכשיר מודרני או ציוד אלקטרוני לצרכן יש מחבר Ethernet. אנו יכולים לצפות להתרחבות עצומה של התקשורת דרך האינטרנט.Source by Jan Pascal

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved