הקטגוריות הרחבות של רשתות מחשבים

/
/
/
60 Views

עבור אנשים מסוימים, המחשב עצמו יכול להיות נושא מפחיד, בהתחשב בעובדה כמה מסובכת המכשיר. דיבור על רשת מחשבים עלול לגרום להתקף לב לאנשים כאלה. עם זאת, זה לא מפחיד כמו שזה נשמע.

ניתן להבין את רשת המחשבים על ידי הפרדת שתי המילים במונח. "מחשב" כידוע הוא מכונה מורכבת שעוזרת לנו לעבד מידע. "חיבור לרשת" מתייחס לקישור או חיבור. מכאן שרשת מחשבים פשוט פירושה לחבר שני מחשבים או יותר. כאשר אנו אומרים את המילה "מחובר" בהפניה זו, אנו מתכוונים שניתן לגשת למחשב אחד דרך המחשב השני.

בגדול ישנן שתי דרכים לחבר שני מחשבים או יותר. הראשון נקרא רשת קווית והשני נקרא רשת אלחוטית. שני אלה הם נושאים ענקיים ללימוד והבנה. עם זאת, בשפת הדיוט אפשר לומר שכאשר שני מחשבים או יותר מחוברים באמצעות חוטים זה נקרא רשת קווית. וכאשר הם מחוברים ללא החוטים דרך נתב אלחוטי, זה ידוע בשם רשת אלחוטית. מכיוון שהרשתות הקוויות מוגבלות לאזור שבו מותקן רשת החוטים, באופן דומה לרשת האלחוטית יש מגבלות טווח. מספר המכונות שנמצאות ברשת יבטיח את מהירות הרשת. יותר מכונות ברשת פירושו רשת איטית.

מערכות רשת המחשבים השונות יכולות להיות – Personal Area Network; רשת מקומית; רשת אזור קמפוס; רשת תקשורת עירונית; רשת תקשורת מרחבית; רשת גלובלית והכי חשוב אינטרנט, אינטראנט או האקסטרא-נט. השמות ניתנים לרשת בהתאם לזירה שיש להם. כמו למשל אזור הקמפוס פירושו שהמכונות שנמצאות בקמפוס מוגבל פיזית נתון מחוברות דרך רשת המחשבים. זה יכול להיות רשת קווית או אלחוטית.

ניתן להבין את האינטרנט כמערכת רשת גלובלית.Source by Francis Murphy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved