העיקרון והתצורה של רשת קו חכור וירטואלי (VLL).

/
/
/
29 Views

שירות קו חכור וירטואלי (VLL) הוא תקשורת נתונים מנקודה לנקודה באמצעות רשת ADSL (על כספומט) לתקשורת כל מידע בין שני אתרים. מהירות הנתונים של VLL תלויה בדרישות הלקוח כגון 64, 128, 256, 512 Kbps.

ברשת בפועל, משתמשים מרובים מחוברים ל-DSLAM; יתר על כן, ספק השירות מקצה את יחס ה-VLL לשיתוף רוחב פס, כאשר כל לקוח שולח נתונים בו-זמנית. זהו חיסרון של שירות VLL בהשוואה לשירות קו חכור (LL). עבור השירות האחרון, הוא יכול להשתמש ברוחב פס מלא שאינו משותף עם לקוחות אחרים. היתרון של שירות VLL הוא שהוא זול יותר משירות LL.

תצורת ה-VLL הבסיסית מוצגת בתרשים שלהלן.PC-A –> נתב ADSL-A –> DSLAM-A –> מתג ATM-A —>ATM-Switch-B –> DSLAM-B –> נתב ADSL-B –> PC- ב

מתרשים זה, תצורת ה-VLL מחולקת לשני אתרים: אתר הספק ואתר הלקוח. בספק השירות ישנם שני DSLAMs (Digital Subscriber Line Access Multiplexer) ושני מתגי ATM לשידור וקבלה של כל תעבורת נתונים בין שני אתרי לקוחות. DSLAM משמש לשילוב אות נתונים ממספר לקוחות ולאחר מכן שולח נתונים למתג כספומט. לאחר קבלת נתונים מ-DSLAM, מתג כספומט מחפש את המסלול הטוב ביותר באופן אוטומטי לאתר השני על ידי קביעת פרמטרי VPI/VCI בלבד בחיבור ה-DSLAM ובחיבור מתג הכספומט. בצד היעד של DSLAM (נסגר ל-ATM-SW), ה-VPI/VCI של DSLAM-A חייב להיות זהה ל-ATM SW-A, וה-VPI/VCI של DSLAM-B חייב להיות זהה ל-ATM SW-B.

בכל אתר לקוח קיימים נתב ADSL ועמדות עבודה (שרת, מחשב או ציוד LAN אחר). לקוחות חייבים להגדיר את נתבי ה-ADSL שלהם במצב VLL על ידי הגדרת סוג החיבור ל-"RFC1483 Route". בצד המקור של DSLAM (נסגר לנתב ADSL), ה-VPI / VCI של DSLAM-A חייב להיות זהה לנתב ADSL-A, וה-VPI/VCI של DSLAM-B חייב להיות זהה לנתב ADSL-B. ערכי פרמטרים אלה תלויים בהקצאה של כל ספקי תקשורת.Source by Pitipong Prapamonthol

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved