הכנסת סיבים עמוקים לרשת: איכות ביצועים מובטחת לא חייבת לעלות לך

/
/
/
29 Views

ב-15 השנים האחרונות סייעתי למאות לקוחות בתכנון הרשת, בתכנון ובצורכי ניהול הסיבים הנלווים שלהם. הרשתות הללו נעו מימי ה-CATV HFC המשגשגים של אמצע שנות ה-90 דרך תרחישי פליטת סיבים של חברות הטלקום ועד לצרכי רוחב הפס האדירים של אסטרטגיות הפריסה השונות של FTTH. אחד הקבועים בכולם היה השיקול של תכנון תקציב אובדן קישור: כמה רחוק אני יכול להגיע עם הכוח האופטי הנוכחי שלי לפני שאני צריך לסיים או להגביר? תמיד נדהמתי מכך שלעתים קרובות יותר מאשר לא, התשובה הראשונה להגבלת מרחק היא הפעלת כוח אופטי יותר בדרך של EDFA, משדרים ומגברים. שידור אופטי והכוח להביא אותו לאן שאתה רוצה שהוא יגיע יכול להיות עניין יקר. עם זאת, הגברת כוח היא לא הדרך היחידה לצבור מרחק.

אולי האלמנט שהכי מתעלמים ממנו בעיצוב רשת הוא הביצועים האיכותיים של פריט פשוט: כבל תיקון הסיבים. כבל תיקון איכותי לא רק משפר את הביצועים והאמינות של הרשת, אלא הוא גם מותח את הערך הדולר של הציוד האופטי הפעיל הנוכחי שכבר מותקן ברשת. המפתח למיטוב הצעת הערך של הרשת שלך הוא לדרוש נמוך. אובדן dB על כל כבל תיקון מותקן.

במהלך שנותיי בתעשייה, ראיתי לעתים קרובות זוג מזווג (שני מחברים או פנים קצה משודכים באמצעות מתאם) תקציבי אובדן של. 6dB לזוג. בריצת סיבים לוגית שכללה 10 זוגות מזווגים מקצה לקצה, נאלצתי להניח 6dB (. 6 כפול גורם של 10) של אובדן במחברים בלבד – זה עוד לפני שחשבתי את ההפסד הקשור לאורך הסיב, ציוד פעיל, אופטי. רכיבים, וחבור.

בשנים האחרונות, טלקורדיה קבעה שהתקן לאובדן dB צריך להיות לא יותר מ-.4dB. אם תוכל להשיג שיפור של 50% אובדן הכנסה בכל כבלי התיקון שלך, חשבו מה זה יכול לעשות עבור התקציב האופטי שלכם…

שימוש באותה דוגמה של 10 זוגות מזווגים בריצת סיבים לוגית; אתה יכול להרוויח 2dB של כוח אופטי. חשבו על ההבדל בעלויות של מעבר מעוצמת השקה אופטית של 19dB ל-21dB לעומת שיפור רמת הביצועים שלכם של כבלי תיקון לאובדן הכנסה של 2dB — ללא עלייה במחיר. חישוב.20 dB של הפסד עבור כל קילומטר ב-1550nm (ללא כל אובדן splice), הביצועים המוגברים של כבל התיקון מאפשרים לך להרחיב את הכוח הקיים שלך כמעט עוד 10 קילומטרים. לכל הפחות, זה נותן לך מרווח אופטי לביטוח מפני אירועי הנחתה אחרים שמגיעים לאחר ההתקנה.

מובטח לעומת טיפוסי?

כאשר Telcordia קבעה מחדש את התקן ל-.4dB של אובדן, רוב ספקי חוטי התיקון דיווחו על רמות ביצועים "טיפוסיות" לתקן Telcordia. כ"אופייני", התהליך לבניית כבל התיקון היה מסוגל לספק ביצועים של 4dB, אבל כל כבל תיקון בודד שיצא מהקו עשוי לעמוד בתקן או לא – האם 51% מהכבלים תאמו את התקן? 75%? ספקי חוטי טלאים מעטים "הבטיחו" את אובדן 4dB, שכן זה דרש אמצעי בקרת איכות נרחבים בתהליך הייצור שלהם וסובלנות הדוקה מאוד במדדי הבדיקה שלהם. שינויים אלו נתפסו על ידי הספק כיקרים ובעלי עלות אוסרנית. השגת רמת ביצועים "מובטחת" הייתה צפויה להביא ל"גרוטאות" נרחבות של רצפת הייצור, שכן חוטי תיקון שלא עמדו במספר המובטח הוצאו בצד כ"שניות" או לוטשו מחדש כדי להשיג את התוצאות הרצויות. ללא ודאות לגבי מה שהם מקבלים, מעצבי רשת היו צריכים לאפשר שינויים בביצועי כבל התיקון. כתוצאה מכך, עיצובי הרשת שלהם לא הצליחו להפיק תועלת מלאה משיפורי הביצועים המדווחים.

הגדרת תקן חדש

סיבים במפעל החיצוני הפכו את הביצועים המובטחים לקריטיים לתכנון הרשת. טווח הגעה של הסיבים, מובטח לביצועים מיידיים ומתמשכים לכל חיי הרשת, הוא קריטי לאספקת חווית המשתמש שמבטיחות רשתות FTTp. כתוצאה מכך, מתפתח סוג חדש של כבלי תיקון המבטיח ביצועים עמוק לתוך רשת הסיבים. ספקים שבנו את רצפות הייצור שלהם לביצועים מיטביים מספקים מובטח. הפסד של 2dB.

אובדן מובטח של לא יותר מ-.2dB מוריד את העלות של פריסת רשת FTTp על ידי הרחבת טווח ההגעה של הרשת, מזעור הצורך בהגברה ביציאות חוץ או EDFA's, ומאפשר למעצבי הרשת להתרכז באלמנטים אחרים של עיצוב הרשת שלהם. יתרה מכך, יצרנים של כבל מדבקות חדש זה מספקים רמת קישוריות זו ללא פרמיית עלות משמעותית בגלל התהליכים הניתנים לחזרה שהוקמו במפעלים ברמה עולמית שלהם. למעצבי רשת FTTp יש עכשיו הרבה ממה להתרגש!

אז איך אתה יודע אם אתה מקבל את איכות כבל התיקון שאתה צריך עבור הרשת שלך?

שלב 1 – דרישה 100% של. 20B או יותר. פרק זמן. הדרישה הזו לבדה תוציא את הרצון להיות מ-World Class.

שלב 2 – שאל כמה שאלות פשוטות, אך קריטיות, לגבי תהליכים, מערכות וכוח אדם כדי להבטיח שקיימת סביבת ייצור ניתנת לחזרה ומונעת איכות.

האם תוכל לומר לי את סוגי האוטומציה ששילבת בתהליך הסיום שלך?

בעוד שסיום סיבים דורש תהליכים ידניים רבים שצריכים להתבצע על ידי טכנאים מיומנים, יש הרבה דברים שאתה צריך לחפש בתהליכי היצרן שלך שממכנים שלבים קריטיים בתהליך סיום הסיבים.

דוגמאות

אפוקסי – באיזה סוג הם משתמשים? מעורב, מעורבב מראש? איך הם מורידים גז? זה קריטי לסיום בשימוש בסביבות לא מבוקרות כמו המפעל החיצוני. חלקם ירמות את הצעד הזה. הם עשויים לתת לך נתוני ביצועים מעולים. אבל האם הוא יפעל כראוי בסביבות קשות?

מתן אפוקסי – כיצד נשלט קצב הנפח? לעתים קרובות נעשה שימוש במזרק פשוט ומחולק בהתאם לקריטריונים חזותיים של הצוות שעושה את העבודה, מה שעלול לגרום לשונות בנפח האפוקסי המופק. חפש כאן שליטה עם יצרנים המשתמשים בציוד לחלוקת מזרקים פנאומטיים המצוידים גם בטיימרים. אפוקסי הנחשפים לחמצן מתרפאים והופכים לא מקובלים לשימוש עם הזמן. שוב, נתוני הביצועים עשויים להיראות טובים, אך האמינות לטווח ארוך עלולה להיות מושפעת אם אפוקסי לא מטופלים ומחולקים בצורה נכונה.

הסרת האקל – חלק קריטי מאוד בתהליך שכן הסרת האקל טובה או רעה לא מתגלה עד תום תהליך הסיום בבדיקה ובוויזואלי. רוב סביבות הייצור משתמשות בתהליך ידני לפיו נעשה שימוש בסופר כדי להבקיע את הזכוכית ליד החסום ולשבור אותה. תהליך טוב יותר הוא להבקיע את הזכוכית בשני הצדדים בהפרש של 180 מעלות ולמשוך את העוקץ במקום לשבור אותו. זה ממזער את השינוי עבור סדקים שנמצאו רק בבדיקה. הדרך הטובה ביותר היא להשתמש באוטומציה בדרך של חותך לייזר. תהליך זה משתמש בלייזר מבוקר כדי לחתוך/להמיס את העוקץ הרחק מהחיתון בסובלנות מאוד הדוקה ומבטל שלב של הסרת אפוקסי ידנית שעלול לגרום גם לסדקים.

בדיקת פנים קצה – זהו תהליך של סקירת פנים קצה עבור בורות, שריטות, סדקים וחלקיקים. יש להם אחד? רבים לא. אם הם יכולים לגרום למחבר לעמוד בביצועים, הם יקראו לזה טוב. אמנם אין תקן מוכר בתעשייה למצב וניקיון פנים הקצה, אך אין ספק שבמחבר דינמי, האמינות לטווח ארוך נפגעת מאוד, שכן בורות ושריטות עלולים לצבור חלקיקים שעלולים לזהם מחברים אחרים. לאלו שיש להם תקן קצה קצה, שאל אם הוא סובייקטיבי למפעיל או אם נעשה שימוש באוטומציה עם תמונה דיגיטלית של קצה הקצה, מוגדל ב-400x, מושווה לפרופיל שנטען מראש הציוד ומספק רק מצב עובר או כשל. בקשו לראות את הפרופיל הזה שאומר לכם בדיוק איזה סוג של ליקויים הם יתירו. אין לאפשר בור או שריטה באזור מגע 1, 2, או באזור פי 8 מגודל הליבה. תהליך מסוג זה מבטיח אמינות זמן רב לאחר מדידת נתוני הביצועים במפעל.

בדיקת ביצועים – מול אילו אורכי גל הם מודדים? הביצועים רגישים יותר באורכי גל גבוהים. אני. ה. 1550 ו-1625. אובדן הכנסה צריך להיות שווה או טוב יותר מ-x. זה לא תוצאות "טיפוסיות". הפסד צריך להימדד בכל סיום ולא להיות סכום כולל או ממוצע של כבל התיקון.

גיאומטריות קצה – האינטרפרומטר הוא הכרח מוחלט לפיתוח תהליך ליטוש ולאחר מכן כדי להבטיח שהתהליך יישאר מסוגל. כל מי שיגיד לך שאין לו אחד שכדאי לך להתרחק ממנו מהר. שאל אם אחד מתקני הגיאומטריה שלהם חורג מהסטנדרטים בתעשייה של Telcordia. אם אתה באמת רוצה להיכנס לתהליך, בקש לראות את התפשטות נתוני הגיאומטריה העיקריים כגון רדיוס העקמומיות, היסט קודקוד וחתך/בליט סיבים. האם הממוצע נמצא בשוליים או ממש באמצע התקן. בקיצור, האם הם חולפים אבל "חיים על הקצה." אתה יכול לשרטט היסטוגרמה משלך וסקירה… אוקיי, אני נסחף כאן ואלה אמורים להיות מהירים.

האם אתה מוסמך ISO?

זו עוד שאלה של "ניכוש" החוצה. בעוד שתשובת "לא" לא בהכרח אומרת שהם לא יכולים לספק סיום איכות, "כן" אומר לך שיש להם מערכות איכותיות לתיעוד, תהליכים, הדרכה ומגוון בקרות לסביבת ייצור איכותית.Source by Johnny P Hill

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved