הוספת רשימת בקרת גישה ל-WiFi

/
/
/
56 Views

מהי רשימת בקרת גישה (ACL)? רשימת בקרת גישה היא רשימה, המאוחסנת בנתב רשת, של התקנים מותרים ברשת. רשימה זו קובעת אילו מכשירים מורשים להתחבר לרשת ואילו מכשירים אסורים. באמצעות רשימה כזו, מנהל wifi (או משתמש ביתי) יכול לחסום גישה לא מורשית לרשת שלו.

רשימות בקרת גישה מוגדרות באמצעות נתב אלחוטי. התקן רכזת רשת לא יעבוד. רכזת רשת מאפשרת לכל התעבורה לעבור לשני הכיוונים; זה לא מסנן שום תנועה. נתב מסנן תנועה, אתה יכול לחסום תנועה לכל כיוון או לנתב מחדש תנועה. נתב יכול להיות נתב בסיסי (כלומר NetGear, Linksys) מכל חנות אלקטרוניקה, נתב מתקדם (כלומר Cisco Router) או שרת/תחנת עבודה המוגדרים כראוטר. נתב מאחסן מידע ב-ACL שלו ובהתבסס על מידע זה, מפנה את התעבורה אל הרשת וממנה.

צילום מסך זה מציג את רשימת בקרת הגישה של נתב NetGear. ברשימה זו מופיע מכשיר אחד. אם רשימת הגישה הייתה מופעלת, רק מכשיר זה יכול לגשת לרשת האלחוטית. אתה יכול לבנות ACL על נתב ובחר לא ליישם סינון גישה, אבל אם השקעת את הזמן בבניית הרשימה, כדאי להשתמש בה. יש היום יותר מכשירים שיכולים לגשת לרשת WiFi מאשר לפני כמה שנים. מכשירים כאלה הם טלפונים חכמים, מערכות משחק, מחשבים ניידים, טאבלטים וכו'.

רוב הנתבים מוגדרים מראש לשדר את ה-SSID שלהם (שם רשת ה-WiFi שלך) ולאפשר לכל תעבורה להתחבר. רוב המשתמשים מכירים כעת את אבטחת רשתות ה-WiFi שלהם על ידי הוספת סיסמת גישה לרשת. זה עוזר לאבטח את הרשת שלהם, אבל ייתכן שכמה האקרים יכולים למצוא את סיסמת הרשת שלך. הוספת רשימת בקרת גישה תעזור לצמצם עוד יותר גישה לא מורשית על ידי הוספת שכבת הגנה שנייה. רשימת גישה מאחסנת את כתובת ה-MAC של המכשיר. אם המחשב המנסה לגשת לרשת אינו מופיע ברשימה זו, הם לא יורשו לגשת לרשת. ישנם האקרים שמסוגלים לחטוף כתובת MAC חוקית, כך שאין מערכות מאובטחות ב-100%, אבל אבטחה מסוימת עדיפה על אף אחת. אמצעי אבטחה נוסף שנוכל להוסיף (לאחר הטמעת ACL), יהיה השבתת שידור SSID. זה יגרום לבעיות מסוימות בכמה התקני WIFI שמצטרפים אוטומטית לרשת ה-WiFi, אבל זה שווה את האבטחה.

עיין במדריך הנתב הספציפי שלך עבור הדרך הנכונה להגדיר את הנתב הספציפי שלך. נדון בשידור SSID בפוסט עתידי, הירשמו לבלוג לקבלת התראות על פוסטים עתידיים.Source by Jermain Gordon

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved