ההיסטוריה של יצירת VPN

/
/
/
60 Views

ההיסטוריה של VPN

כל עוד האינטרנט קיים, היה צורך בפרוטוקולים לשמירה על פרטיות ומאובטחת הנתונים. ההיסטוריה של טכנולוגיית VPN (רשת פרטית וירטואלית) מתחילה בשנת 1996, כאשר עובד של מיקרוסופט פיתח את פרוטוקול מנהור עמית לעמית, או PPTP. למעשה, המבשר לרשתות VPN מודרניות, PPTP יוצר חיבור מאובטח ופרטי יותר בין מחשב לאינטרנט.

כשהאינטרנט המריא, התעוררה הדרישה למערכות אבטחה מתוחכמות יותר. אנטי וירוס ותוכנות קשורות יכולות להיות יעילות במניעת נזקים ברמת משתמש הקצה, אבל מה שבאמת היה צריך היה לשפר את האבטחה של החיבור עצמו. זה המקום שבו VPN נכנסו.

VPN הוא חיבור פרטי דרך האינטרנט. זה מונח רחב שמקיף כמה פרוטוקולים שונים, שיוסבר בפירוט בהמשך. המשותף לכולם הוא היכולת להתחבר מרחוק לרשת פרטית דרך חיבור ציבורי.

בתחילה נעשה שימוש ב-VPNs כמעט אך ורק בעסקים. עם זאת, הפריחה של פרצות אבטחה בעלות פרופיל גבוה שהתרחשו בתחילת שנות ה-2000 הייתה רגע מפתח בהיסטוריה של טכנולוגיית ה-VPN. עם זאת, משתמשי האינטרנט היומיומיים הפכו מודעים לסיכונים האמיתיים של עבודה מקוונת, והחלו לחפש דרכים בטוחות יותר לעשות זאת.

כיום משתמשים ב-VPN לאבטחת חיבורי אינטרנט, מניעת תוכנות זדוניות ופריצות, הבטחת פרטיות דיגיטלית, פתיחת תוכן מוגבל גיאוגרפי והסתרת מיקומים פיזיים של משתמשים. קל יותר לשימוש ובמחיר סביר מאי פעם, VPN הוא כלי חיוני לשמירה על בטוח ומאובטח באינטרנט.

מהי המטרה של VPN?

מטרת ה-VPN היא ליצור חיבור פרטי בין מספר אנשים ומכשירים ברחבי האינטרנט. למעשה זהו אינטרנט בתוך אינטרנט, מאובטח פרטי ומוצפן מעיניים סקרניות, תוכנות זדוניות, האקרים וכל מי שירצה לדעת היכן אתה גולש, או מאיפה אתה גולש.

טכנולוגיית VPN קיימת כבר עשרות שנים. נוצר במקור עבור עסקים גדולים, הוא מעולם לא נועד למטרות הרבות להן הוא משמש כיום. הצורך באותה תקופה היה גדול. עסקים, ארגונים, ממשלות ורבים אחרים עם מידע רגיש היו בסיכון של פריצה או אובדן אחר של נתונים בעת שימוש בחיבורי אינטרנט פתוחים. הם היו צריכים ליצור קשרים מאובטחים בהרבה מהממוצע, כך שמשתמשים מרוחקים, משרדי לוויין ופעילי שטח יוכלו לגשת לקבצי החברה ולהשתמש בהם מבלי לאפשר לסודות שלהם לברוח. הפתרון שהם השיקו הוא VPN.

VPN זה כמו שיש רשת מקומית, רשת שבה מכשירים מחוברים ישירות לכל אחד מהם ללא צורך באינטרנט, למעט שימוש באינטרנט כדי ליצור את החיבורים. מלבד פרוטוקולי מנהור שמקימים חיבורים מאובטחים המסתירים את מקור המקור תקני הצפנה ברמה גבוהה מבטיחים שגם אם הנתונים יאבדו, הם לעולם לא ישמשו מישהו שלא התכוון לקבל אותם. היתרונות של VPN עבור משתמשי אינטרנט בודדים התבררו כבר מההתחלה וזה הוליד את הבלאגן המודרני לספק את טכנולוגיית ה-VPN הטובה ביותר. במהלך השנים התקדמות ה-VPN הודרבן על ידי פלישה של צנזורים ברחבי העולם, והפנייה הבלתי נגמרת להאקרים לפרוץ לכל מכשיר וחיבור שהם יכולים.

צנזורה והגבלה גיאוגרפית היא אחת מכמה נושאים שמטרידים את האינטרנט ומניעים חדשנות בטכנולוגיית VPN. ההיסטוריה של הצנזורה משתנה ממקרה למקרה אך כוללת דברים כמו חסימות של מדיה חברתית, גישה לא מלאה לקטלוגים של מדיה מקוונת (שימו לב לקטלוג של נטפליקס בארה"ב לעומת מה שזמין לשאר העולם), מעקב אחר פעילות משתמשים, ניטור מיילים או הכחשה מוחלטת של גישה לאינטרנט. ההיסטוריה של ה-VPN התקדמה ממש לצדו, התגברה על כל בעיה כשהיא מתעוררת ויוצרת ביקוש מציבור הגולשים באינטרנט.Source by Hasan Ashfaq Ahmad

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved