האם אות לווין של רשת צלחת יכול להפריע ל-Wi-Fi שלי?

/
/
/
33 Views

התשובה היא לא, מערכת טלוויזיה בלוויין פועלת על תדר רדיו שונה מזה של Wi-Fi או כל מערכת רשת מקומית אלחוטית. אין שום סיבה שהאותות הללו יפריעו זה לזה.

לדוגמה, אות לוויין של Dish Network פועל בטווחי פס C, שהם בין 4 ל-8 גיגה-הרץ, או בטווח פס-קו, בין 12 ל-18 גיגה-הרץ. מערכת Wi-Fi פועלת בתדרים S-band של 2.4 עד 5 GHz.

יתר על כן, אות לוויין של Dish Network נמצא בצורה אלקטרומגנטית או רדיו רק עד שהוא מגיע ל-LNB, ולאחר מכן הוא מומר לאות חשמלי. כאשר הוא נכנס לתוך הבית (וזה בדרך כלל המקרה), האות כבר נמצא בצורה חשמלית שלא אמורה להפריע לאות Wi-Fi כלשהו.

עכשיו, יש הרבה דברים שיכולים להפריע לאות Wi-Fi, או לפחות להחליש אותו כדי להפוך מספיק חלש. ואז הדבר הבא שאתה יודע, האינטרנט שלך הופך להיות איטי מדי או גרוע מכך, אין חיבור כלל.

מכשירים ביתיים נפוצים הפולטים גלי רדיו יכולים להיות חשודים בהפרעה למערכת ה-Wi-Fi שלך. טלפונים אלחוטיים, צגי תינוקות, אזעקות לרכב, תנורי מיקרוגל, אפילו מכשירי Bluetooth המשמשים בקונסולות משחקים חשודים בהפרעות Wi-Fi. ישנן דרכים לפתור זאת, חלקן פשוטות וחלקן מסובכות כמו מעבר למוצר אחר לגמרי, כמו שימוש בטלפונים קוויים במקום בטלפונים אלחוטיים, או שימוש בטלפונים אלחוטיים DECT המשתמשים בטווחי תדרים שונים. עבור מכשירים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך פשוט להעביר את המכשיר הפוגע או את מודם ה-Wi-Fi.

כמו כן, כדאי לשקול את רשת ה- Wi-Fi עצמה. בדרך כלל, אותות Wi-Fi יכולים לעבור למרחק של כ-100 רגל או 30.5 מטר, ולאחר מכן תרחיב טווח או מחזיר טווח כדי להגדיל את טווח הנתב. מחסומים פיזיים כמו קירות ודלתות יכולים לחסום את האות, אז חשבו גם על כל אלה.

לבסוף, אות Wi-Fi רגיש לדעיכת גשם, בדיוק כמו א הגדרת צלחת לווין. מים הם בולם מצוין של אותות רדיו, כך שאתה עשוי לצפות לירידה בעוצמת האות במהלך שלג כבד, גשמים או סערה.Source by George Besinga

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved