האינטרנט של הדברים (IoT): יישום אישי ושימוש ביתי

/
/
/
29 Views

רק תאר לעצמך, אם אתה יכול לנטר ולשלוט על דלת המוסך שלך מרחוק בטלפון שלך, ובכך להבטיח לעצמך שקט נפשי או לדמיין שאתה יכול להגדיר את התרמוסטט הביתי שלך 10 דקות לפני שאתה מגיע הביתה או שמכונת הכביסה שלך יכולה לתת לך הודעת טקסט, כאשר הבגדים מכובסים ומוכנים להנחתם במייבש. יישומי האינטרנט של הדברים הפכו את כל הדמיון הזה למציאות.

האינטרנט של הדברים הפך בשנים האחרונות למילת באזז. המונח "האינטרנט של הדברים" הוטבע לראשונה על ידי קווין אשטון בשנת 1999 כדי לתאר מערכת שבה מחשב מסוגל לאסוף את הנתונים מהעולם הפיזי באמצעות חיישנים ללא כל התערבות אנושית. כיום מתייחסים ל-IoT במונחים של מתן קישוריות לאינטרנט למכשירים פיזיים המאפשרים לנו לנטר ולשלוט בהם. מאמר זה מתמקד כיצד IoT יכול להועיל בשימוש אישי וביתי.

בפרדיגמת האינטרנט של הדברים, מכשירים עם חיישנים מחוברים לאינטרנט. למכשירים אלו אין תמיכה מובנית ב-Wi-Fi כדי להתחבר לנתב אלחוטי כפי שהייתם מצפים לטלפון חכם או לטאבלט. הם יכולים להשתמש בפרוטוקולים שונים כמו Bluetooth LE, ZigBee, Z-wave או Wi-Fi כדי לתקשר עם שער. השער יכול לתמוך בפרוטוקולי רדיו אלה כדי לתקשר עם המכשיר בקצה אחד ולהתחבר לנתב אינטרנט ביתי בקצה השני. שער או רכזת אחד כזה שנקרא "Revolv" הוצג בתערוכת CES 2014. שימוש במקלטי רדיו בהספק נמוך מביא לחיי סוללה ארוכים יותר עבור מכשירים המופעלים על ידי סוללה כמו גלאי עשן ותרמוסטטים.

הנתונים שנלכדים על ידי מכשירים אלה מועלים לענן. הענן מסתיר את Z-Wave, ZigBee, Wi-Fi ושאר הפרוטוקולים מאפליקציית המשתמש. ניתן לשלוט בכל מוצר המשתמש בכל אחד מהפרוטוקולים הללו באותו סמארטפון; ובכך בתורו הופך רשתות ביתיות הטרוגניות למציאות. ניתן לזהות כל אחד מהמכשירים הללו באופן ייחודי בענן. אפליקציית טלפון חכם או יישום אינטרנט יכולים לגשת לנתוני המכשיר הזה וכן לשלוח פקודה לכל אחד מהמכשירים הללו. מכשירי חשמל כמו מכונת כביסה, מקרר, מיקרוגלים, מזגנים וכו' וכן מכשירים פשוטים כמו נורות ניתנים לפיכך לניטור ולשליטה. זה יכול להביא לניהול בית ואנרגיה טוב יותר.

זוהי רק הצצה ל-Internet of Things בתחום השימוש האישי והביתי. ניתן להשתמש במוצרי IoT ליצירת מערכת ניטור ביתית לילדים וקשישים. הרופא יכול לנטר מטופלים בביתם ובכך להפחית את עלויות האשפוז. יש אינסוף יישומים אפשריים של IoT שיכולים לשפר את חיינו ולעזור לנו לנהל את עצמנו ואת הבתים שלנו בצורה יעילה יותר.Source by A. Himanshu

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved