האינטרנט של הדברים המשפיע על חיי היום-יום

/
/
/
32 Views

כוכב הלכת שלנו הופך לכדור אנרגיה נשלט אלקטרונית. יש הרבה הייפ על האינטרנט של הדברים (IoT) בעולם המכוון לטכנולוגיה של היום. בוא נזוז אחורה בזמן, נניח לפני כעשור, כאשר האינטרנט של הדברים היה אנונימי כמו האייפון. ועכשיו פתאום זה בכל מקום וחדשות.

אז איך נוצר IoT?

זה נעשה ב-1999 על ידי קווין אשטון. לפי דבריו מדובר במערכת אינטרנטית שמתחברת לעולם באמצעות חיישנים ואחסון נתונים. כיצד צמחו האינטרנט והמכשירים המחוברים אליו במהלך העבר ניכר מהעובדה שבשנת 2003 היחס בין מכשירים המחוברים לאינטרנט לאנשים היה 500 מיליון מכשירים מחוברים לאינטרנט ל-6.3 מיליארד אנשים בעולם עם כ-0.08 מכשירים לכל אדם. אדם. זה זינק במהירות ועד שנת 2010 היחס היה 12.5 מיליארד מכשירים מחוברים לאינטרנט ל-6.8 מיליארד אנשים בעולם עם כ-1.84 מכשירים לאדם.

איך מסווגים מכשיר תחת IoT?

לא כל הגאדג'טים האלקטרוניים יכולים להיות מסווגים תחת האינטרנט של הדברים. מכשירים כמו טוסטר או מקרר אינם יכולים להיות חלק מה-IoT אלא אם כן יש להם את 7 התכונות העיקריות שהן בולטות: חיישנים, מעבדים, קישוריות לאינטרנט, עלות-תועלת, יעילות אנרגטית, איכות ואבטחה.

התוכנית העתידית היא להפוך את מכשירי החשמל הביתיים כמו נורות, דלתות ומכונות כביסה לחלק מה-IoT. מכשירי חשמל אלה אינם מוחלפים לעתים קרובות במיוחד בהשוואה לטלפונים הסלולריים שלנו, מה שהופך אותם למושכים מאוד לשינוי. מתן למכשירי החשמל הביתיים חיישנים וקישוריות פירושו לספק להם מוח משלהם ומכאן שהמכשירים יוכלו לבצע פונקציות באופן אוטומטי ללא גירוי חיצוני בצמתים שונים.

ההתפתחות של תקשורת בין מכונה למכונה היא מה ש-IoT עוסק בקצב מהיר, כלומר לכידה ואחסון של כמויות עצומות של נתונים. הצורך לאחסן נתונים בכל שלב הביא בתורו לביג דאטה ולתנופת מחשוב ענן.

חברות שמוציאות מטלות לפועל הן מגוון עצום והן מיועדות לגדול בעתיד הקרוב. שילוב Iot בעסקים מאפשר לחברות להעריך טוב יותר את צרכי הלקוחות על סמך הנתונים שנאספו ולמלא את דרישותיהם. ביג דאטה והאינטרנט של הדברים הן הטכנולוגיות שיש לשים לב אליהן.

אבל עד כמה זה יכול להיות מסוכן?

יש הרבה ספקנות סביב בעיות האבטחה שהפיכת מכשירים יומיומיים לחלק מה-IoT מציבה. איומי האבטחה והפרטיות עשויים להיות בלתי נתפסים עם היקף כה גדול של אוטומציה. החששות לגבי פרטיות ובטיחות יגדלו עם ניסיון ה-IoT לפלוש לפרטיות שלנו. אולי לעולם לא תדע מה יכול לרגל אחריך. בפעם הבאה שאתה יושב מול הטלוויזיה שלך דמיינו שהיא צופה בך במקום להיפך.Source by Priya Ravinder

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved