דברים לעשות באינטרנט כאשר אתה משועמם

/
/
/
30 Views

Internet of Things (IoT) מתייחס בעצם לעבודה באינטרנט ולחיבור הדדי של התקני מחשוב, מכונות, אובייקטים, שבדרך כלל מוטמעים במזהים ייחודיים ובעלי יכולת להעביר נתונים על גבי רשת גדולה ורחבה. זה מכונה חיבור של מיליוני מכשירים פיזיים דרך האינטרנט המשמשים בדרך כלל לאיסוף ושיתוף של נתונים. IoT כולל בעיקר המרה של אינטליגנציה אנושית לאינטליגנציה דיגיטלית רק על ידי מיזוג העולם הדיגיטלי ומכשירים פיזיים. האינטרנט של הדברים משלב את החיבור של התרבות האנושית עם מערכות המידע הדיגיטליות. הרעיון המרכזי של IoT יושם עם עליית האינטרנט האלחוטי שהפך לרווח יותר. המכשירים שבהם אנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו, כגון תרמוסטטים מחוברים, מכשירי כספומט, גאדג'טים לבישים ואפילו רמזורים, כולם מרכיבים את ה-IoT.

מדוע האינטרנט של הדברים הפך לרלוונטי וחשוב יותר..?

באמצעות IoT, כל המכשירים הפיזיים מחוברים לאינטרנט ולכן זה יכול להיות מועיל יותר בהזרמת נתונים המשמשים לאיסוף ושיתוף של נתונים. כמה מהסיבות העיקריות שבגללן IoT הפך לחלק חשוב מהכלכלה המתפתחת שלנו הן כדלקמן:

• אוטומציה במערכות הובלה:-

ה-IoT כאשר מיושם במערכות התחבורה במיוחד במערכות ניטור תנועה השתפר פי כמה בהפחתת זרימות התנועה, צריכת דלקים, ומכאן יביא להצלת חיים רבים.

• חינוך בשילוב עם IoT:-

עם הופעת ה-IoT במגזרי החינוך, הוא אפשר לחזק את אבטחת הקמפוס, לשפר את מוסדות החינוך לניהול משאבי המפתח שלהם, וגם לספק גישה טובה יותר של מידע למורים, הורים ותלמידים.

השימוש בתוכנות אוטומטיות מסוימות שמטרתן בעיקר ניהול קל של כל הנהלת בית הספר על ידי חיבור מספר רשתות לשרת מסד נתונים אחד יהיה יעיל יותר. ניתן ליישם זאת בעזרת תוכנות ERP בית ספריות כמו CampusCare שהיא אחד הכלים העיקריים המשמשים בעיקר למערכת החינוך ההייטק.

• מבטיח אבטחה ובטיחות של תלמידים:-

ה-IoT הוכיח את עצמו כיעיל בהבטחת אבטחת הסטודנטים בתוך הקמפוס. טכנולוגיית ה-RFID משולבת עם IoT כדי לעקוב ולגשת בקלות למידע בנוגע למיקומו בזמן אמת של התלמיד תוך כדי הימצאות באתר, מה שמהווה יתרון גדול להורים ולמורים כדי להבטיח את בטיחות ילדם. חלק מהמכשירים היעילים שיכולים לשמש את התלמידים כוללים את צמידי RFID וכרטיסי זיהוי חכמים שבאמצעותם ניתן לעקוב אחר מיקומם המדויק בכל עת.

• חיסכון בעלויות ויעילות אנרגטית מוגברת:-

בתוך בית הספר והמכללה ניתן לייעל את השימוש בטכנולוגיית IoT למינהלי החינוך על ידי הפחתת עלויות החימום, מיזוג האוויר והתאורה. חיישני טמפרטורה חכמים ניתנים להתקנה בקלות בתוך הכיתות וגם במגזרים התעשייתיים, על ידי חיבור חיישנים אלו למערכות חימום לניטור תנאי הטמפרטורה. באמצעות מערכת IoT המחוברת למערכות חימום, חלונות ייפתחו ונסגרו אוטומטית, יגבירו וירדו את הרדיאטורים וגם ישלטו במערכות החימום ובכך יבטיחו טמפרטורת חדר מאוזנת ונורמלית וללא בזבוז אנרגיה.

• מגזרי פיננסים וחשבונאות:-

ה-IoT יכול לעזור להנהלת בית הספר במקרה של התאמה בין החשבונות על ידי חיבור מערכת התשלומים לשרת מסד נתונים מרכזי ולאחר מכן ניטור ודיווח של חשבונות יכולים להתבצע באופן אוטומטי ללא כל התערבות ידנית.

• משפר את ביצועי התלמידים:-

השימוש ב-IoT בתחום החינוך מספק גישה ממוקדת סטודנטים שבה הגאדג'טים הלבישים וסרטי המוזה הם מכשירים המשמשים תלמידים שיכולים להיות בעלי פוטנציאל הרבה מעבר לתיעוד השגרה היומיומית. לפיכך, זה יעזור בניטור קצב הלב והאותות המוחיים ולכן מועיל למורים ולהורים לקבל הודעות התראה על כל מחשבה מוסחת ובכך לשמור על ריכוז ילדיהם.

לצד הצד החיובי של השימוש והיישום של מערכת ה-IoT, ישנם גם כמה מהאתגרים העומדים בפניהם והם כדלקמן:-

• חוסר מימון:-

הגאדג'טים הלבישים והמכשירים החכמים הם מקורות לטכנולוגיית היי-טק שלא זמינים בקלות בתעריפים זולים ולכן הם יקרים מאוד. לפיכך, צריכה להיות תמיכה כספית גדולה ליישום מכשירים כאלה.

• יישום:-

אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני יישום ה-IoT הוא יכולת פעולה הדדית בין יצרני הגאדג'טים החכמים. מכיוון שה-IoT מתחבר לתעשיות בקנה מידה קטן, יכולות להיות בעיות תאימות שבהן היצרנים של תעשיות בקנה מידה קטן לא יכולים לעבוד בצורה חלקה אחד עם השני. לפיכך, הם נמצאים בסיכון שבו מונופול השוק שלהם יכול להיות מושפע.

• אובדן פרטיות ואבטחת נתונים:-

כיום, המכשירים היומיומיים שלנו מחוברים במהירות לאינטרנט ולכן יכול להיות איום שכל המידע הסודי הנוגע למשתמש יכול להיפרץ בקלות על ידי כל משתמש לא מורשה. לפיכך, אבטחת הנתונים הסודיים אינה מובטחת במידה רבה.

• חיים בשליטה טכנולוגית:-

השימוש בטכנולוגיות היי-טק בחיי היומיום שלנו הפך כה בולט עד שבימים הקרובים נהיה תלויים לחלוטין בטכנולוגיה ומכאן שהיא תפחית באופן דרסטי את כישורי האינטראקציה האנושית ברחבי החברה.

• מחסור בצוות סגל:-

העובדים הבלתי מיומנים הם אלו שהכי מושפעים מפלישת האוטומציה בחיי היומיום שלנו. זה יכול להוביל להיקף גדול של אבטלה שניתן להתגבר על כך על ידי חינוך.

ה-IoT כבר קיבל עדיפות בחיי היומיום שלנו, גם ללא הבנה של רבים מאיתנו. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה לצמוח ולהתפתח מיום ליום, כך גם השימוש ב-IoT יעשה עבור רבים מהאינטראקציות הבסיסיות שלנו. כך האינטרנט של הדברים בעתיד הקרוב יחולל מהפכה בחיי היומיום שלנו. זה תלוי בנו איך אנחנו מחליטים שחיי היומיום שלנו מוכנים להיות נשלטים על ידי טכנולוגיות היי-טק. אם ייושם נכון, הוא יתאים אוטומטית לצרכים הבסיסיים שלנו ובכך יועיל לחברה כולה.Source by Mukesh Saini

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved