גישה לאינטרנט ב-Jos, Plateau State Ngeria

/
/
/
46 Views

גישה לאינטרנט במחוזות מתפתחים ולא מפותחים בדרך כלל מתמודדת עם אתגרים גדולים במונחים של תשתיות כמו כבלים סיבים אופטיים, חיבורי כבלים עם עמוד השדרה, היעדר ספקי אינטרנט אמינים (ISP), מהירות חיבור לאינטרנט איטית או לא מהירה במיוחד (שירותים גרועים), מוגבלת. גישה לאינטרנט לקהל הרחב, ועלות גבוהה של גישה/חיבור לאינטרנט.

ניגריה אינה יוצאת דופן לבעיות אלו למרות שנראה שיש שיפורים משמעותיים בתקופה האחרונה ותוכניות גדולות לעתיד, הבעיות עדיין קיימות ועומדות כאתגר שטרם נכבש. פלטו סטייט ו-Jos עיר הבירה שלה הן בניגריה ואינן פטורות מהמצב הניגרי.

גישה לאינטרנט בעיר ג'וס ואכן במדינת הרמה ואפילו בניגריה כמדינה עברה בעיקר שימוש בלוויין (VSAT) שהוא אמצעי יקר מאוד לגישה לאינטרנט. אנשים שאינם יכולים להבטיח את העלות הגבוהה של בעלות או אחזקת אחד, בדרך כלל מתנשאים על בתי הקפה הציבוריים באינטרנט או הולכים על שירותי הגישה לאינטרנט המוצעים על ידי חברות טלקומוניקציה סלולריות הנמצאות במדינה.

באופן מקומי זה עולה בין כ-$1.00 ל-$2.00 (N150.00 עד N300.00 במרץ 2010) או אפילו יותר עבור כל שעה של גישה לאינטרנט בבתי קפה ציבוריים באינטרנט במטרופולין Jos. בתי קפה מקומיים בולטים וספקי שירותי אינטרנט בג'וס, למרות שחלקם יצאו מעסק כוללים; Net-link 24hr (Jos Business School), Betnan Internet Café, Rabjib, Zecon, Afrione, Zebeh, Logic Systems, UCL Internet Café, System Links, Metro Cybercafé, MD Internet Café, וכו'. ראוי לציין גם שרוב ספקי שירותי אינטרנט מקומיים (ספקי אינטרנט מקומיים ב-Jos-Plateau) עושים שימוש בטכנולוגיית ה-Wi-Fi (Wireless Fidelity), MMDS (Multipoint Microwave Distribution Service) ולפעמים WiMax קבועה (Worldwide Interoperability for Microwave Access) דרך רצועות ISM לחבר לקוחות לציוד VSATs (לווין גישה לאינטרנט) לגישה לאינטרנט. זה כרוך בשימוש בציוד לקוח כמו אנטנות (מקלטים) ונתבים אלחוטיים ומשדרי Telco-Office המורכבים על עמודים/תורנים הפועלים בעיקר בקו ראייה (LOS) ולפעמים על קו ראייה (NLOS) ).

עם כל המהירויות שהרשתות האלחוטיות המקומיות האלו (WLAN) ורשתות המטרופוליטן האלחוטיות (WMAN) מציעות; התפוקה בסופו של יום עבור הלקוח יורדת למהירויות הגישה לאינטרנט המשותפת בפועל הזמינות לספק שירותי האינטרנט (ISP) עבור לקוחותיו, שהיא לכל היותר 5-7kbps (קילוביט לשנייה) ברמה טובה מאוד יְוֹם.

עם זאת, הגישה לאינטרנט כיום בעיר ג'וס ובמדינת הרמה נשלטת בדרך כלל על ידי חברות טלקומוניקציה ניידות המציעות בעיקר שירותי רדיו מנות כלליים (GPRS), שירותי רדיו כללי מנות משופרים (EGPRS), גישה לאינטרנט סלולרי מהדור השלישי (3G) ו-EV -DO טכנולוגיות גישה לאינטרנט מסוג RevA עם שימוש במודמים מותאמים אישית הייחודיים לכל חברת טלקומוניקציה סלולרית הפועלת כספקית שירותי אינטרנט, שבמקרים בודדים טובים יותר ממה שיש לחלופה לספקית האינטרנט המקומית (ISP) להציע. חברות הטלפון הנייד והטלקומוניקציה הללו הן כמו MTN (MTN Fast Link), Zain Mobile, Starcoms, Zoom, Visafone, Multi-Links Telkom ו-Glo Mobile.

באופן כללי, האינטרנט נגיש מאוד ב-Jos וב-Plateau State למרות שלא במהירויות פס רחב אמיתיות, הוא עדיין שמיש מאוד בהתאם לספק שירותי האינטרנט (ISP) שבו בחרת להשתמש. עם זאת, הטוב ביותר שבדקנו עד כה, למרות שלא חף מבעיות זמן השבתה הוא מודמי הגישה לאינטרנט ההיברידית EV-DO Rev A של Multi-links Telkom. אנו מדרגים אותו כמיטב יכולתנו במונחים של מהירות ואמינות, למרות שהוא נכשל במונחים של יכולת הגעה (אינו שמיש באזורים כפריים מסוימים), התקנה (התקנה בפעם הראשונה) ובמחיר סביר (בהשוואה לעלות של מה אחר. חברות תקשורת טלפונים ניידים מציעות).

בתוך כל אלה, דבר אחד בטוח; לעולם לא תאבד את הלפיד של האינטרנט כדי להתחבר למשפחה, חברים ועמיתים או לגלוש באינטרנט ולעשות כמה הורדות או כל מה שאתה משתמש בו באינטרנט בכל פעם שתמצא את עצמך בעיר היפה ג'וס או ברוב חלקי מדינת פלטו .

שווקים ומקומות מעניינים ב-Jos-Plateau; שוק חומרי בניין וירקות, שוק גאדה ביו, שוק העגבניות פארינגדה,, רחוב Langtang, Rukuba Road Market,, Ahmadu Belo Way, צומת ג'מעה, Mangu Market, Jengre Market וכו'.

ה-Jos-Plateau בניגריה הוא גם המקום למצוא את הסחורות הבאות בשפע ובמחירים סיטונאיים וקמעונאיים טובים. סחורות כמו; ירקות (כולל תפוחי אדמה איריים, מלפפון, כרוב, עגבניות, פלפל ירוק, אפונה ירוקה, מלון מים, מים, בצל, גזר), דגנים (כולל פופקורן, סורגום, דוחן, תירס צהוב, תירס לבן, שעועית, אחה, אורז, סויה , זרעי שומשום), פירות (כולל; תפוזים, בננות, מנגו, אננס, תות, ענבים), (כולל פרה, עגל, עיזים, כבשים, עיזים, ביצי עוף, עוף פטם), ואבני חן (כולל טופז, רובי, טורמלין כחול, טורמלין ורוד, אקוומרין, קוורץ, ספיר), ועוד רבים.Source by Ezekiel Ramadan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved