בעלות מוערכת של פיראט האינטרנט, ומדוע להיות פיראט קל יותר מתמיד

/
/
/
51 Views

האינטרנט והמכשירים המחוברים הם מכרה זהב עבור אלה שרוצים לקחת את כספכם באופן לא חוקי.

אנשים חולקים כל מיני דברים טובים ומידע שעושים את זה כל כך קל שהפרס עבור רוב פיראטי האינטרנט שווה את הסיכון.

במתקפות הכופר האחרונות נפגעו כ-200,000 מחשבים ו-150 מדינות, כולל סין, יפן, דרום קוריאה, גרמניה ובריטניה.

בעוד שחברות גדולות, בתי חולים וסוכנויות ממשלתיות נאלצות לשלם אלפי דולרים כדי לפתוח את הנתונים שלהם. כמו המרכז הרפואי הפרסביטריאני של הוליווד בלוס אנג'לס נאלץ לשלם כופר של 17,000 דולר כדי לפתוח את הנתונים שלהם לאחר שבוע של ניסיון לשבור את ההצפנה.

הווליום הרבה יותר טוב.

עסקים קטנים ויחידים הם מאמץ הרבה יותר משתלם. תחשוב על כך שלחברות, ממשלות ובתי חולים יש צוות שלם של אנשי IT בצוות ועדיין נפרצים.

התמורה היא עצומה, לפי הערכת ה-FBI כבר ב-2014 סחטנים (פיראטים) רימו מאנשים 27 מיליון דולר תוך 6 חודשים בלבד.

כספת 7 המסמכים שהודלפו על ידי ויקיליקס של מסמכי ה-CIA היו אוצר עבור אלה שרוצים ליצור הרס ולהתעשר בתהליך. מידע המאוחסן באופן דיגיטלי נפוץ עבור רוב האנשים.

מפתח הקסם לכל זה! הצפנה! ההצפנה תוכננה מתוך כוונות טובות. הגן על הנתונים שאתה וחברות מאחסנים כך שאם הם נגנבו לא ניתן יהיה לגשת אליהם. פיראטים משתמשים כעת בכלי זה כדי לא רק להצפין את הנתונים שלך, אלא גם לחייב אותך כדי לבטל את הצפנתם. הם אפילו לא צריכים להשתלט על שום דבר. כל מה שהם צריכים לעשות הוא למנוע ממך לגשת אליו ובהתאם למידת הערך שלו. לגרום לך לשלם להם כדי לתת לך את המפתח.

ברוב המקרים הסכומים קטנים עבור מחשבים אישיים, אולי אפילו עד 100$. אבל אם הם יכולים לתקוף אוכלוסייה גדולה זה יכול להיות מיליונים ביום אחד.

אתם אולי שואלים איך הם מקבלים תשלום? האם אין דרך לעקוב אחר הכסף. אנחנו רואים את זה בסרטים כל הזמן. חנון המחשבים במשרד ה-FBI עוקב אחר תשלומים לבנק של העבריין מה שנקרא תוך דקות ספורות והם נתפסים והכסף מוחזר.

הטכנולוגיה פתרה את היכולת הכי לא נוחה זו של אכיפת החוק.

ביטקוין הוא דרך להעביר כספים באופן אלקטרוני ללא כל זכר למי מקבל את התשלום. אין בנקים, אין תקנות, אין בעלות.

כדור הקסם כדי למנוע מהשטויות האלה לקרות לך אי פעם?

פשוט אבל לא נעשה לעתים קרובות על ידי רוב. הנה רשימה של 10 דברים שאתה יכול לעשות היום כדי למנוע אי נוחות כאלה.

1. גיבוי – אם אתה לא מגבה את הדברים שלך אתה מסתכן בהכל. גיבוי גם באתר ואם אפשר בענן. האפשרות זמינה עבור רוב תוכנות הגיבוי. כמו כן, אם אתה מגבה למכשיר המחובר USB למחשב שלך לאחר הגיבוי נתק את הדבר מהמחשב שלך. רוב תוכנות הכופר מחפשות התקני אחסון מחוברים ומצפינות את הנתונים גם שם.

2. תיקון – זהו מונח שרוב אנשי ה-IT משתמשים בו כדי לעדכן את התוכנה שלך במחשב. בין אם זו מערכת ההפעלה שלך (Windows, Mac וכו') או התוכנה שפועלת על המחשב שלך. גם אלה שמתעדכנים לעתים קרובות כמו Java למשל.

3. הגנה – השתמש בתוכנות זיהוי והסרה של תוכנות כמו אנטי וירוס ואנטי תוכנות זדוניות בכל המכשירים שלך במידת האפשר וודא שאתה מתיר עדכונים לתוכנה זו. ראיתי אנשים מריצים אנטי וירוס ולא מאפשרים עדכונים. דברים מטורפים..

4. קישורי מייל לא רצויים – לעולם אל תלחץ על קישור משולח שלא ביקשת ממנו מידע. גם אם זה מהבנק, מבית הספר או מהחבר שלך. רוב התקפות תוכנות הכופר נעשות בדרך זו. אם נאמר לך שתוקף הסיסמה שלך פג או שתיבת הדואר המקוונת שלך מלאה ואתה צריך להיכנס באמצעות קישור לתיקון, זה יכול לומר שאתה יעד להתקפה כזו. אם זה הבנק שלך למשל כנס ישירות לאתר שלו ותשנה את הסיסמה שלך שם. אל תלחץ על קישור.

5. סריקות תקופתיות – רוב תוכנות האנטי וירוס מריצים סריקות או אוטומטית או שעליך להתחיל את הסריקה באופן ידני. סריקות אלה מועילות ויכולות להתריע על בעיה אפשרית. תזמן את הסריקות בזמנים שבהם אתה לא משתמש במחשב, לעתים קרובות הם מאטים את המחשב ויכולים לעצבן ממש את רוב האנשים שמנסים לעבוד.

6. סיסמאות – סיסמאות הן המפתחות לממלכה. התייחס אליהם ככאלה. לא היית נותן למישהו שאתה לא מכיר את המפתחות לבית שלך נכון? אל תשתף אותם רשום אותם והצג אותם בחוץ כמו מתחת למקלדת שלך או מוקלט על הצג שלך. אתה אולי צוחק אבל ראיתי את זה הרבה פעמים. ודא שהסיסמאות שלך מורכבות על ידי הוספת תווים וסמלים מיוחדים.

7. זהירות במה שאתה משתף – מתן שמות לשם הנעורים של אמך וחיית המחמד הראשונה שלך במדיה החברתית יכול להיות אסון, במיוחד אם זה מה שאתה מציב בתור שאלת האבטחה שלך לאתר שאתה נכנס אליו.

8. שיחות לא רצויות – אני מקבל את השיחות האלה כל הזמן. זה כזה וכזה של Dell למשל. יש בעיה במחשב שלך. אנחנו צריכים להיכנס למחשב שלך כדי לתקן את זה. הנה האתר שאליו אתה נכנס ומכניס את הקוד הזה. אלא אם כן יש לך חוזה ספציפי עם התמיכה של Dell ואתה משלם להם כדי לפקח על המחשב שלך, סביר להניח שזה יקרה אפס. חברות כמו Dell לא מספקות תמיכת IT בחינם.

9. הסר תוכנה – אם יש לך תוכנה במחשב שלא השתמשת בה שנה למשל הסר אותה מהמחשב. רוב הסיכויים שהוא כנראה לא עודכן ולעיתים יכול להיות פגמים שמתגלים לאחר שהאקר יכול להשתמש בהם כדי לגשת למחשב שלך. לתוכנה מיושנת יש בדרך כלל ניצולים שהם ידועים להאקרים.

10. אל תשתף- אם אתה מוריד כמה תמונות חתולים חמודות באינטרנט ממישהו שאתה לא מכיר עם מם אל תשתף. ניתן להטמיע תמונות עם קוד זדוני שעוקב אחר המחשב שלך ולפעמים יכול לעזור להוריד וירוס למחשב שלך. תמונות מחברים ובני משפחה הן נהדרות, אבל לא רצויות יכולות לפתוח קופסת תולעים שאינך מצפה להSource by Andre DeSena

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved