אז אתה רוצה לפתוח עסק VOIP באוגנדה?

/
/
/
28 Views

לאחרונה בדקתי את המודל העסקי של חברה העוסקת ב-VOIP. עבור מי שלא יודע, VOIP מייצג את Voice Over Internet Protocol (VOIP). זוהי בעצם טכנולוגיה/יות שמאפשרת לבצע שיחות טלפון דרך האינטרנט ולא דרך קווי טלפון מסורתיים.

פירטתי את התצפיות הפשוטות והישירות שלי.

קודם כל החסרונות (כמובן)

1. יציבות אינטרנט.

האינטרנט באוגנדה יכול להיות מאוד לא אמין ובמקום שבו הוא אמין הוא יקר מאוד. עכשיו זה מאוד קריטי שכן כדי לבצע שיחות דרך האינטרנט אתה צריך אינטרנט מאוד אמין ולכן זו נקודת ההתחלה לכל מי שמחפש להשקיע במגזר הזה. עם זאת, זה לא נדיר ש-ISP גובה 1400 $ לחודש עבור 64 kbps. זה לא הרבה רוחב פס שכן שיחת טלפון טיפוסית דורשת בערך 8kbps בכל עת ולכן 64kbps תומך רק בערך 8 שיחות בו זמנית או פחות בהתאם לתנאי האינטרנט. החדשות הטובות כמובן הן שזה משתנה עם הנחת כבלי סיבים אופטיים כל הזמן ולכן עלויות האינטרנט מצטמצמות. העצה הכי טובה שלי, השתמש ב-ADSL וברוחב פס משותף. UTL עושה כאן עבודה טובה, עם ערך רב ומוצר אמין בדרך כלל אם אתה יכול לקבל את קו הטלפון.

2. תחרות

VOIP מתגאה בכך שהוא זול יותר מחברות הטלפון המסורתיות וספקי VOIP רבים יתנו לך תעריפים הרבה יותר זולים מהרשתות. זה היה עד לאחרונה. לספקי טלקום רבים באוגנדה, למשל, ל-Orange יש חבילות שיחות בינלאומיות מעולות שנותנות לספק ה-VOIP את הכסף שלהם. לכן ספק ה-VOIP נאלץ להתחרות בחברות הטלקום בהצעת ללקוחות שירותי שיחות בינלאומיות. לכן עליך להיות מוכן להסתכל על הכספים שלך מקרוב וללא הרף פן תיפול להפסדים אז עשה לעצמך טובה, קבל רואה חשבון טוב!

3. שער החליפין

השילינג אוגנדה פוחת מול הדולר וזה עשוי להמשיך להיות המצב. בשנת 2006 למשל השער היה 1,700 ש"ח לדולר. בשנת 2011, בזמן כתיבת שורות אלה, זה 2800 ש"ח. עבור VOIP, זה קריטי שכן הרכישה העיקרית היא "זמן אוויר דיגיטלי" מספקי VOIP בינלאומיים. זה נרכש בדולרים וככזה המחירים הנגבים מלקוחות צריכים לקחת בחשבון את שער החליפין, בנוסף להבטיח להישאר תחרותי מול BIG BAD WOLVES (אני מתכוון לחברות הטלקום).

4. טכנולוגיה יודעת איך

VOIP הוא מגזר מיוחד ולכן זה כמובן דורש מישהו עם עניין אבל זה לא עניין כל כך משמעותי שכן העסקת איש IT תעזור להפחית את היזמים צריכים לדאוג בקשר לזה.

5. הון התחלתי

לפי ההערכות הגסות שלי, עסק VOIP טיפוסי (נגיד חנות טלפונים שתתמוך ב-6 תאי טלפון) יכול באופן אידיאלי להקים עסק החל מ-UGX 8.7 מיליון בלבד. זה צריך לכסות; שכירות ב-500 אלף לחודש (כולל פיקדון של חודשיים שמביאים אותו ל-1.5 מיליון), התקנת אינטרנט ומנוי; 700k, רכישת ה-VOIP וציוד המחשב; 1.975 מ', ריהוט/אבזור; 1 מטר מהפך; 2 מיליון, עלויות משפטיות ונלוות; 700k ושילוט (לפרסום); 500 אלף

מהניתוח שלי, עסק VOIP בפני עצמו אינו רווחי, ולכן חיוני שיהיה גם אינטרנט קפה הפועל זה לצד זה. העלויות של צד האינטרנט של בית הקפה בתוספת צד ה-VOIP שמסיר את עלויות ההפעלה המשותפות כמו שכר דירה ומהפך יהיו 20,383,275. כתבתי על עלויות הקמת אינטרנט קפה בנפרד במאמר על אינטרנט קפה. עלות ההפעלה הכוללת היא אפוא כ-20 מיליון ש"ח

ועכשיו המקצוענים

1. רווחיות והחזר מהיר על ההון

כמו שאר אפריקה, באוגנדה יש ​​הזדמנויות צמיחה אדירות במגזר ה-ICT/תקשורת ולפי רשות ההשקעות של אוגנדה, זהו אחד ממגזרי המפתח שלהם להשקעה. תעבורת השיחות גדלה ללא הרף ככל שהאוגנדים נהנים מהכנסה גבוהה יותר. למרות האינפלציה הנושכת, יש עלייה מתמדת בתעבורת השיחות. VOIP לא נשאר מאחור ובהנחה שגידול מגזר ה-ICT בממוצע של 25% בשנה במחזור ממוצע של 53 מיליון שקל לא תהיה מוגזמת. על בסיס הידע שלי במגזר זה, קבעתי תמונת רווחיות מסכמת וכן את ההחזר על ההון (זה כולל מודל מגוון הכולל אינטרנט קפה). כל ההערכות הן ב-UGX. שער החליפין לדולר הוא בערך 1 דולר = 2,700 ש"ש.

רווח ברוטו

1. הכנסות- שיחות: 65,520,000. בהנחה של 7 ימים בשבוע ב-180k ליום.

2.הכנסות- אינטרנט: 13,884,000. בהנחה של 290K ש"ח לשבוע מ-4 מחשבים ועיבוד רב תכליתי.

3. עלות מכירות: -49,140,000. בהנחה שמדובר ב-75% מההכנסה משיחות על בסיס שער החליפין ומרווח המשווקים.

4. עלות העברת אשראי: -1,228,500. בהנחה של 2.5% מעלות המכירה

5. דמי זיכיון: – 655,200. 1% מההכנסות-שיחות.

רווח גולמי: 28,380,300

תְקוּרָה

שכירות: 4,800,000 ש"ח

אינטרנט: 3,840,000 ש"ח

עלויות צוות: 6,000,000 ש"ח

תקורה אחרת: ש"ס. 1,800,000

סה"כ תקורה: 16,440,000

רווח נקי: 11,940,300

השקעה הונית: 20,383,275

החזר על ההשקעה: 1.71 שנים.

2. תשואה להון

לפי תמונת הרווח לעיל, עסק זה אמור להיות מסוגל לקבל תשואה על ההון של 1.71 שנים. מילת זהירות כאן. המודל שלמעלה מניח צמיחה מלאה בקיבולת ולכן לא בהכרח משקף עסק מתחיל, נניח בחודשים הראשונים שלו. בנוסף המודל מניח ש-Internet Cafe וחנות השיחות יפעלו זה לצד זה ובמקביל. עשיתי ניתוח נפרד של מודל ה-VOIP בפני עצמו ומניתוח שלי יקח 90 שנה לקבל תשואה על ההון שלך! באוגנדה אין אפוא אלטרנטיבה למשקיע VOIP אלא לשלב את ה-Call Shop ושירותי ה-VOIP.

3. שירותים מגוונים

למרות התחרות העזה, עסק VOIP יכול לשרוד על ידי היותו מגוון. ספקי VOIP רבים לא מספקים רק שיחות בינלאומיות בעלות נמוכה. הם גם מספקים שירותים קשורים אחרים כמו שיחות זולות בטלפון המותאם לאינטרנט שלך, מספר זר (לדוגמה ארה"ב) אפילו בזמן שאתה באוגנדה ושימוש ב-VOIP בבתים/משרדים. קצת כמו http://www.telebm.com לספק תעריף מיוחד לאוגנדה. בנוסף רבים משלבים אינטרנט קפה בתוך הדגמים שלהם וכן מוכרים טלפונים ואביזרים. השירותים המגוונים מפזרים את העלויות מעל הראש ומאפשרים המשך רווחיות. בניתוח הרווחיות שלמעלה, אני מניח שהעסק הזה מגוון ומציע גם שירותי VOIP וגם שירותי קפה אינטרנט.

4. דגם זכיינות.

היופי בעסק VOIP הוא שהוא מאוד ניתן להרחבה, כלומר אתה יכול להמשיך להתרחב לעיירות אחרות, למרכזים עירוניים אחרים, למדינות אחרות. ספק ה-VOIP הטיפוסי ייתן לך מערכת ניהול תוכנה שניתן לגשת אליה בכל מקום באינטרנט (אחרי הכל מכיוון שהשיחות מתבצעות דרך האינטרנט, יומני השיחות מבוססים גם על האינטרנט). זה נותן יתרון מרכזי של ניטור מרחוק לבעל העסק. אינך צריך לדאוג בהכרח לגבי הכנסות מכיוון שאתה יכול לפקח מרחוק על המכירות (שיחות) על בסיס זמן אמת מכיוון שיומני השיחות מציגים שיחות (ועלויות) כשהן מתרחשות. לכן ניתן לשכפל את המודל על ידי כך שאתה בעל העסק מגדיר סוכנים שגם מקבלים גישה למערכת שלך. אני מאמין שזה המודל ש http://www.mafudian.co.uk חברת VOIP אוגנדה מקדמת.

סיכום והמילה האחרונה

קודם כל המספרים

על בסיס הניתוח שלי:

* השקעה הונית (ציוד אינטרנט ו-VOIP) (A): 20,383,275 ש"ח

* פדיון לשנה: 79,404,000 ש"ח

* רווח לשנה (לאחר כל ההוצאות (ב) הוא 11,940,300 ש"ח

* תשואה להון (שנים להחזרת הון) (A/B) היא 1.71 שנים

עכשיו את היסודות שאתה חייב לקבל ממש לפני ההשקעה.

* יציבות ואמינות אינטרנט. קבל ספק אינטרנט טוב שתומך ב-VOIP

* גיוון השירותים. אל תעשה רק את שירותי ה-VOIP, תשקול אינטרנט קפה, מכונה רב תכליתית, נקודות חמות של WIFI או אפילו מכירת טלפונים סלולריים ואביזרים נלווים.

* מיקום, מיקום, מיקום. העסק הזה משגשג בצורה הטובה ביותר בסביבה עירונית עם תנועה כבדה במיוחד של משתמשים עסקיים.

* קבל איש IT, VOIP יכול להיות מסובך להגדיר באופן רציף.

מילה אחרונה, כן או לא?

זהו מגזר לא קל להשקעה עם יציבות אינטרנט, כמו גם התחרות העזה עם חברות טלקום מקומיות שמציעות כעת כמה חבילות שיחות בינלאומיות טובות. יתרה מזאת, שערי החליפין משתנים ללא הרף עקב ירידת השילינג ומכאן עלולים לפגוע ברווח. אני מכיר הרבה עסקים VOIP שנכשלו ולכן כדי להשקיע בזה אתה צריך לא רק טכנולוגיה לדעת, אלא כמו להסתכל על המספרים הפיננסיים כמו השוליים יכולים להיות מאוד הדוקים! עם זאת, עסק שהמריא יכול ליהנות מכמות משמעותית של מחזור וגיוון והתרחבות באמצעות זכיינות נראה כמפתח להצלחה.Source by D E Wasake

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.ecannet.com All Rights Reserved