אבטח את הרשת האלחוטית שלך

/
/
/
78 Views

להחזיק מודם אלחוטי בבית שלך יש את היתרונות שלו. בדיקת דוא"ל, משחק PSP, יישומי מערכת הפעלה ניידים, גלישה ברשת מהסלון או המיטה שלך, לכל אלה יש את היתרונות. החלק העצוב של הטכנולוגיה הזו הוא שכמעט 30% מהמשתמשים מבצעים התקנה שגויה ומשאירים לשארנו פס רחב או אלחוטי לא מאובטח. בזמן שאני כותב מאמר זה, ישנם כרגע 3 משתמשים שמשתמשים ברשתות אלחוטיות לא מאובטחות סביבי.

מאמר זה ילמד אותך על היסודות של אבטחת הפס הרחב האלחוטי שלך בבית. טלפונים אלחוטיים, טלפון סלולרי ויישומים התומכים באלחוט פועלים על פי העיקרון שככל שפחות חוטים, כך החוויה טובה יותר. רשתות אלחוטיות נהדרות לשימוש, אולם הן גם יכולות להיות קלות לפריצה אם אין לך את הגדרות האבטחה המתאימות או התוכנה פועלת ברקע. כברירת מחדל, רוב הרשתות האלחוטיות מהקופסה אינן מאובטחות. עליך לקרוא את המדריך כדי לגלות את ההגדרות השונות הנדרשות לאבטחת הרשתות האלחוטיות שלך. הרשימה שלהלן היא העקרונות הבסיסיים כדי לשמור על חדירה לרשת שלך מוגבלת.

שלב 1: עליך לדעת את הגדרת הרשת הנוכחית שלך

טכנולוגיה אלחוטית מעבירה נתונים באמצעות גלי רדיו מאפליקציה אחת לאחרת. האות הנושא את הנתונים שלך מועבר על פני מרחק רחב לפעמים קילומטרים. ללא אמצעי אבטחה פשוטים, כל אחד עם הכלים הנכונים יכול להגיע ולהצפין, לגנוב ולפרוץ את הנתונים שלך. Insecure Wireless היא צורת החדירה הנפוצה ביותר לרשתות פרטיות.

שלב 2: שנה את ה-SSID ואת סיסמת המשתמש שלך

SSID מייצג מספר זיהוי ערכת שירות. כל רשת אלחוטית, ממערכות ארגוניות גדולות ועד הגדרות ביתיות פשוטות, מכילה SSID. SSID הוא השם הדיגיטלי של הרשת שלך. ראשית, שנה את מספר ה-SSID והסיסמה שלך מהגדרת ברירת המחדל למשהו פרטי וחזק. לעולם אל תשאיר את ברירת המחדל של SSID פעיל. כדי לשנות את ה-SSID ואת סיסמת הרשת שלך, הפעל את התוכנה עבור החומרה האלחוטית שלך. אתה אמור להיות מסוגל לשנות את ה-SSID שלך בלוח הבקרה של התוכנית. החלפת ברירת המחדל של SSID לא תעשה לך טוב אם שם הרשת שלך ישודר לכל המשתמשים באזור שלך. אתה יכול לשמור על פרטיות המידע שלך לכל המשתמשים באזור שלך על ידי השבתת שידור ה-SSID. זה פשוט כמו סימון תיבה מלוח הבקרה של המודם שלך.

שלב 3: הגדר סינון MAC

Media Access Control או MAC – כתובת בת 12 ספרות המחוברת למכשיר הרשת. PSP של Pocket PC, מחשבים ניידים, שולחניים וכו' לכולם יש כתובת MAC. זה יכול להיות קשה למצוא כתובת MAC בהתאם לחומרה שבה נעשה שימוש. עם זאת, הזמן המושקע באבטחת הקטע הזה ימנע מהאקרים להיכנס ישר לרשת שלך ולגנוב מידע. עבור משתמשי שולחן העבודה של Windows לחץ על התחל, ולאחר מכן על הפעל, ולאחר מכן הקלד cmd בתיבת הטקסט. הקלד ipconfig/all בחלון Dos. כתובת פיזית בת 12 ספרות היא כתובת ה-MAC. בעיקרון ה-MAC מסנן מכשירים מגישה למודם האלחוטי שלך. על ידי זיהוי מי יכול לגשת למודם האלחוטי שלך מוסיף שכבת אבטחה נוספת לרשת שלך. כדי להפעיל סינון MAC, פתח את תוכנת המודם האלחוטי שלך והזן את כתובת ה-MAC של החומרה שאליה אתה מעניק גישה. בדרך כלל נמצא תחת הגדרות אבטחה של לוח הבקרה של המודם שלך.

שלב 4: הצפן וערבל את הנתונים שלך

שני פרוטוקולי הצפנה נפוצים הם WEP (Wired Equivalent Privacy) ו-WPA (Wi-Fi Protected Access). שני הפרוטוקולים מערבלים את הנתונים שלך וחוסמים מבקרים לא רצויים מלהיכנס לרשת שלך. WPA נתפס כמאובטח יותר מ-WEP בשל מפתח המעבר המשתנה ללא הרף. עם זאת, ה-WPA אינו ידוע על ידי כל המכשירים והוא כפוף לתצורת החומרה והתצורה הנוכחית. WPA מובנה בדרך כלל ברוב הנתבים יחד עם הצפנת WEP. חשוב מאוד לוודא שהמכשיר שלך מתחבר תומך בהצפנת WPA. אם לא משתמשים בסינון WEP ו-MAC ירתיע את רוב הפריצות מהאקרים.

שלב 5: חינוך ותוכנה

הישאר מעודכן – קרא תמיד על אבטחה אלחוטית. כמה מאמרים מעולים באינטרנט כדי להקדים את אבטחת האינטרנט. כל חודש בדוק אם יש עדכונים למודם האלחוטי שלך. שמור על שולחן העבודה שלך מעודכן עם העדכונים האחרונים של Microsoft או Linux. הורד תוכנת צד שלישי כגון Zone Alarm כדי לסייע באיתור פריצות ולנטר את השידורים האלחוטיים שלך בכל עת. אפשרויות תוכנה נוספות של צד שלישי יתווספו בקרוב כולל מאמר על WarDriving.Source by Chris Mather

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ecannet.com All Rights Reserved